Edasi sisuni

18. Elva Rand&Tuulberg rattamaratoni võitis Peeter Tarvis junior

Pühapäeval 29. juulil toimus juba 18. korda Elva rattamaraton. Vaatamata kuumale suveilmale oli kohale tulnud tõeliselt suur hulk rattureid: väikeseid ja suuri finišeerujaid oli kokku ligi 900. Elva rada on traditsiooniliselt olnud kiire ning oli ka seekord. Eliidile ja tippharrastajatele suunitletud 70-kilomeetrise GP võidu võttis seekord Peeter Tarvis junior Gert Jõeääre ees, naistest võitis Greete Steinburg. Küüslaugufesti vahefinishi võitis Gert Jõeäär, kes jätkab aktiivsussärgis ka üldarvestuses. Europargi mäefinishis oli esimesena päral hilisem võitja Peeter Tarvis juunior, üldarvestust juhib endiselt Jõeäär. Hansgrohe kiirenduskilomeetri nobedaimad olid täna meestest Caspar Austa ja naistest Merili Sirvel. Võistkondliku esikoha hõivas KoMo-Veloplus team, parimaks naiskonnaks sõitis end Hawaii Express Cyclon. Võidu sõideti veel 50-kilomeetrisel Gardena maratonil ja 20-kilomeetrisel FruitXpress poolmaratonil, kiiremad nende arvestuses olid Madis Mihkels ja Romet Pajur. Kõige nooremad rattasõbrad võtsid mõõtu Põltsamaa lastesõitudel, seal võitsid auhinnad poistest Sebastian Suppi ja tüdrukutest Loore Lemloch. Päris pisikestest tillusõidul osalejatest olid võitjaid kõik – kaela saadi medal ja palavust leevendati Põltsamaa kõrrejoogi ja Tere kohukesega.

Tartu Ülikooli Akadeemiline Spordiklubi tänab kõiki korraldusmeeskonna liikmeid, omavalitsusi ja maaomanikke, kelle maid rajad läbisid, linnaelanikke ja kõiki sõpru ja toetajaid, tänu kellele 18. Elva Rand ja Tuulberg rattamaraton teoks sai: