Elvas peeti 41. talikrossi avaetapp

Elvas Tartumaa Tervisespordikeskuses sõideti lausvihmas Tartumaa lahtiste meistrivõistluste I etapp jalgratturite talikrossis. Arvult juba 41. talikross. Nädala pärast sõidetakse samas II etapp ja ühtlasi selguvad juba 20. korda Eesti meistrid talikrossis.

Meeste eliitklassis tuli viieringilise kihutamise võitjaks klubi Spordipartner esindaja Sigvard Kukk, ajaga 50.01. Teisena lõpetas Rein Taaramäe Rattaklubi liige Vahur Valvas ja kolmandana Tartu Ülikooli Akadeemilise Spordiklubi jalgrattur Caspar Austa.

Naiste eliitklassis võitis kolmeringilise kihutamise Greete Steinburg, ajaga 34.47. Teisena lõpetas Tartu Ülikooli Akadeemilise Spordiklubi sõitja Inge Kool ja kolmandana klubi Peloton esindaja Sille Puhu.

Teatavasti peab rahvusvaheline jalgratturite liit (UCI) läbirääkimisi rahvusvahelise olümpiakomiteega (ROK), et juba lähitulevikus lülitataks cyclo-cross taliolümpiamängude kavasse. Tingimuseks aga on, et ala toimuks kas jääl või lumel. Eesti oludes on 41. talikrossist enamus viidud läbi just jääl ja lumel. Kahjuks sellel aastal sõideti vihmasajus ja mudasel rajal.