Käsipalli meistrivõistluste esiliigas triumfeeris teist aastat järjest Tartu Ülikooli meeskond

Eesti käsipallimeistrivõistluste esiliiga võitis teist aastat järjest Tartu Ülikooli meeskond, kes alistas Põlvas Mesikäpa Hallis toimunud finaalturniiril poolfinaalis Oskari lisaajal 33:29 (27:27, 13:13). Tasavägiselt kulgenud lisaajal tegid tartlased 29:29 viigiseisul 4:0 lõpuspurdi, mis viis neid finaali. Võitjate resultatiivseimad mängijad olid Margo Piksööt 9 ning Rando Sein ja Klaus Peeter Rüütli 8tabamusega. Päev hiljem alistas Tartu Ülikooli meeskond finaalkohtumises HC Tallinn 2 meeskonna 26:25 (15:12). Tartu resultatiivseimad mängijad olid kaks minutit enne lõppu võiduvärava visanud Klaus Peeter Rüütli 9, Margo Piksööt 6 ja Rando Sein 5 tabamusega. Tallinnale tõid Martin Pihlamägi 6 ning Helvar Kuhi ja Ainar Estra 5 väravat.

„Olime raskes seisus, aga pigistasime maksimumi välja,“ ütles Tartu Ülikooli peatreener Priit Allikivi. „Otsustavaks said pisiasjad. Kaitses tegutsesime hästi, kuid rünnak oli selline nagu ta oli. Tänavune hooaeg oli raskem kui mullune. “

Tartu Ülikool meeskond mängis 2018 Eesti meistrivõistluste meeste esiliigas järgmises koosseisus:  Kevin Klimov, Kaarel Koppelmann, Rando Sein, Madis Tammaru, Mihkel Keldoja, Tauri Treier, Janno Kuus, Janek Nõmmela, Gerrit Oberg, Geio Heil, Kaimur Kivi, Elar Vanahunt, Henry Mandel, Rainis Moro, Andree Laas, Margo Piksööt, Madis Sarv, Klaus Peeter Rüütli, Priit Pihus, Hardi Kuimets, Andreas Raukas, Risto Kukk, esindaja Priit Allikivi.

Tekst: Priit Allikivi