Edasi sisuni

KEVEK jooksusarja avaetapp tõi kohale Eesti tipud ja lätlase Janis Razgalise

9. mail tehti Tartu ülikooli staadionil algust Kergejõustikuveteranide klubi (KEVEK) staadionijooksusarjaga, mille avaetapp üllatas peakorraldajat Andrus Mutlit rohke osavõtuga ning tõi kohale ka Eesti meistrid Allar Lambi ja Kelly Nevolihhini, lisaks Läti keskmaajooksu paremikku kuuluva lätlase Janis Razgalise.

Korraldajatel on eriti hea meel aktiivse osavõtu ees. “Päevi näinud Tartu ülikooli staadionile kogunes uskumatult palju jooksusõpru vanuses 10-78 eluaastat. Tulijaid jagus üle Eesti ja ka naabrite lätlaste juurest. Sarja avavõistlust väisas ka  jooksutalent Enn Sellik koos oma õpilastega. Võimalik oli valida 100 m ja 1000 m vahel, kuid leidus ka neid jooksuhuvilisi, kes võtsid ette mõlemad distantsid,” ütles Andrus Mutli ajakirja Jooksja Jooksuportaalile.

Naiste 1000 m jooksu võitis Eesti murdmaajooksu ja talvine 1500 m meister Kelly Nevolihhin ajaga 2.55,41. Teiseks tuli lätlane Elena Miezava 2.57,15-ga ja kolmandaks Birgit Pihelgas 2.59,15-ga.

Meeste sama distantsi võitis lätlane Janis Razgalis ajaga 2.28,41, kes möödus Allar Lambist alles viimasel 30 meetril. Lamp sai teise koha tulemusega 2.29,01. “Minu jaoks oli tegemist testjooksuga, et saada mingi pilt ette enda hetkeseisust pikalt distantsilt lühikesele üle minekuks. Sel nädalal on mul rasked trennid juba all ja lisaks pikk koolipäev. Seda arvestades hea tulemus hetkel,” kommenteeris Lamp. Tema järel lõpetas jooksu 3. kohal Deniss Šalkauskas 2.31.19-ga.

Meesveretanide arvestuses võitis 1000 m jooksu 800 m ja 1500 m M50 vanuseklassi Euroopa meister Margus Kirt selle vanuse kohta väga kõva ajaga 2.43,10.

Järgmine KEVEK-i staadionijooks toimub Tartu ülikooli staadionil vähem kui kahe nädala pärast 22. mail kell 19.