Edasi sisuni

Marit Kutman võitis International Children’s Games 2018 100m jooksus kuldmedali!

Tartu delegatsiooni jaoks on International Children’s Games 2018 Jeruusalemmas edukalt lõppenud. Tartu Ülikooli Akadeemilisest Spordiklubist kuulusid Tartu linna esindusse Marit Kutman, Grette-Ly Mäesalu ja Karl-August Kalamees.

Tüdrukute 100m A-finaali pääsesid nii Marit Kutman kui ka Grette-Ly Mäesalu. Tugevas konkurentsis õnnestus Maritil Leedu vastane, kes eelnevates voorudes püsivalt kiirem olnud, murda ning võita Tartu tiimile esimene kuldmedal! Kuld tuli ajaga 12,06, mis on Mariti isiklik rekord ja ka Eesti rekordist parem aeg. Kahjuks oli aga tuule tugevus 2.3m/s mistõttu ametliku rekordina tulemus arvesse ei lähe. Kõva jooksu tegi ka Grette-Ly Mäesalu, saavutades ajaga 12,54 neljanda koha. Grette-Ly sooritas samuti isikliku rekordi, kaotades kolmandale kohale lõpuks vaid 8 sajandikuga.

Karl August Kalamees tegi hea jooksu 400m A-finaalis. Karl August käitus taktikaliselt ja suutis viimase 100 meetriga parandada 4 kohta, saavutades kõva 4. koha. Kolmandast kohast jäi teda lahutama vaid 16 sajandikku. Soovime sportlastele ja treeneritele õnne eduka esinemise puhul rahvusvahelisel võistlusel!