Postimees: Kogemused ja nooruslik tahe seob meeskonda

Käsipalli Eesti esiliigas mängiv Tartu Ülikool/Paint­house’i käsipallimeeskond on hooaja esimesest neljast mängust võtnud maksimumi, kogudes neli võitu ja kaheksa punkti, kirjutab Tartu Postimees.

Tartus mängimist alustanud koolipoistest ning Põlva või Kehra taustaga tudengitest ja juba ülikooli lõpetanud tööinimestest koosnev meeskond on alistanud TunMani, HC Tallase, Oskari ja ViaCon/Kehra.

Treener Priit Allikivi, kes veel eelmisel hooajal oli meeskonna väravavahi rollis, märkis, et võidud on küll napid olnud, aga hea algus on igatahes tehtud. «Peaasi on, et hea algus motiveeriks edasi pingutama ega lastaks jalgu sirgu, kuigi seni on võidud tulnud,» arutles treener. «Inimpsühholoogia on ju huvitav nähtus.»

Võrdse tasemega nimekiri

Võrreldes mullusega on Allikivi sõnul suhtumine tõsisem ja meeskond paremini komplekteeritud. Ta rääkis, et kuna sel aastal on nimekiri tublisti täienenud, saab ta vajaduse korral mõnele mehele puhkust anda ega pea sealjuures muretsema, et pingilt võetud mängija samale tasemele ei küüni. Igale positsioonile leidub samaväärne asendus.

Meeskonna miinimumeesmärk on pälvida koht esiliiga esikolmikus. Allikivi märkis, et osa tiimist ei pea võimatuks ka kahe esimese meeskonna hulka jõudmist, kuid selleks ei tohi lubada endale ühtegi vääratust. «Tase ja motiveeritus lubavad sel aastal suurelt mõelda,» ütles ta.

Eelmisel hooajal jäi Tartu Ülikool / Painthouse 11 meeskonna hulgas kuuendaks, kuid hooaja lõpule andsid tooni mitmed vigastused ja mängijate väsimus. Just pikka pinki silmas pidades avaldas Allikivi lootust, et vähemalt vigastused ei peaks sel korral otsustavaks saama.

Aastaga on sirgunud ka noored mängijad, kes on Allikivi juures käsipallitreeninguid alustanud ning debüteerisid eelmisel hooajal esiliigas.

Meeskonnale annavad palju lisa üliõpilased, kes on pärit Põlvast ja Kehrast ning seal nooremana ka käsipalliga tegelenud. Hiljuti liitus Tartu tiimiga näiteks Põlva noormees Samuel Puna, kes mängis eelmisel hooajal Värska Originaali ridades meistriliigas, kuid põlvevigastuse tõttu ei saanud seal maksimaalselt kaasa lüüa.

Kehrast pärit Mattias Karu tuli Tartusse küll juba eelmisel aastal, kuid võttis esimesel tudengiaastal spordi poolt rahulikumalt ja võistlustel ei osalenud. Nüüd on näha, et sisu sportlasel on: peale nelja mängu on ta 24 väravaga resultatiivsustabelis viiendal kohal.

Allikivi sõnul iseloomustavad praegust meeskonda ühest küljest kogemused, teisalt aga kiired ja motiveeritud noored. «Kuidagi hästi on see kokku jooksnud,» ütles ta ja selgitas, et veel paari aasta eest ei olnud noori üldse peale tulemas ja olid vaid vanemad mängijad, kes soovisid rohkem lõbu pärast mängida, nüüd on aga olukord muutunud.

Loe edasi Tartu Postimehest.