Tartu Ülikool Glassdrive triumfeeris käsipalli esiliigas!

Eesti meeste käsipallimeistrivõistluste esiliiga võitis Tartu Ülikool/Glassdrive, kes alistas finaalis Põlva Tarbijate Ühistu 27:25 (13:12). Pronksmedal läks tiitlikaitsjale Põlva/Arcwoodile.

Põhiturniiri parim ja mullune hõbe TÜ/Glassdrive avas koduses Lähte Spordihoones põhihooaja kolmanda meeskonna ning eelmise aasta pronksi Põlva TÜ vastu skoori, kuid jäi peagi 1:3 kaotusseisu. Poolaja keskel juhtisid tartlased aga 7:5 ning puhkama mindi nende üheväravalises eduseisus 13:12. Kui teine poolaeg oli poole peal, näitas tabloo numbreid 19:16 TÜ/Glassdrive’i kasuks. Kümmekond minutit enne kohtumise lõppu juhtisid tartlased 21:17 ja kuigi Põlval õnnestus vahet vähendada, kuulus kaheväravaline võit tartlastele. Seega läks kuldmedal favoriidile, sest põhiturniiril oli TÜ/Glassdrive Põlva TÜ-st võõrsil üle 33:31 ning kodus mängiti 30:30 viiki.

TÜ/Glassdrive’i resultatiivseimad mängijad olid Margo Piksööt kaheksa, Klaus Peeter Rüütli kuue ja Janno Kuus viie tabamusega.

Tartu Ülikool/ Glassdrive mängis koosseisus: Rando Sein, Madis Tammaru, Mihkel Keldoja, Tauri Treier, Janno Kuus, Gerrit Oberg, Ander Sõrmus, Geio Heil, Kaimur Kivi, Janek Nõmmela, Raivo Rudissaar, Margo Piksööt, Madis Sarv, Klaus Peeter Rüütli, Jürgen Adamson, Andreas Raukas ja Hardi Kuimets. Treener Priit Allikivi.

Põhiturniiri lõpptabel (16 vooru) hooaja lõpuks seega: Tartu Ülikool/Glassdrive 29, Põlva/Arcwood 28, Põlva Tarbijate Ühistu 25, Oskar 17, HC Kehra/Primend 16, HC Tallinn 10, Viljandi Spordikool 7, Audentes SK 6, HC Viimsi 6 punkti.

Spordiklubi õnnitleb kogu käsipallimeeskonda kõva tulemuse puhul!

Uudise allikas: Eesti Käsipalliliit