Tartu Ülikooli Akadeemiline Spordiklubi andis välja viis Tartu Ülikooli spordistipendiumit

Ülikoolis õppimise ja tipptasemel sportimise ühendamine pole kerge tegevus. Alates 2013/2014 õppeaastast annab Tartu Ülikooli Akadeemiline Spordiklubi välja igal õppeaastal viis 2000.- euro suurust stipendiumit, mida makstakse kogu nominaalse õppeaja vältel. Eesmärk on aidata alla 23- aastaseid sportlasi, kes jätkavad õpinguid Tartu Ülikoolis, et olla edukas nii õppetöös kui ka spordis.

Käesoleva õppeaasta spordistipendiumid said U20 Euroopa  meistrivõistlustel 6. koha saavutanud odaviskaja Marcella Liiv, Eesti parim noor keskmaajooksja Deniss Salkauskas, kes mõlemad alustasid õpinguid sporditeaduste ja füsioteraapia instituudis, teivashüppaja Raul Alar Haak, kes asus õppima majandusteaduskonda ning korvpallur Kadri Uiga ja võrkpallur Ingrid Kiisk alustasid õpinguid arstiteaduste erialal.

“Heameel on tõdeda, et need tublid noored valisid õpinguteks Tartu Ülikooli ja jätkavad oma sporditeed Tartu Ülikooli Akdeemilises Spordiklubis. Me kõik teame, et gümnaasiumijärgne üliõpilasaeg, mis on ka paljudele noortele iseseisva elu alguseks, on nende jaoks keeruline. Spordist loobumise protsent on selles vanuses kõige suurem.  Loodame väga, et selle stipendiumiga me teeme nende tublide noorte inimeste elu siin Tartus lihtsamaks, et nad suudaksid olla edukad mõlemal rindel,” sõnas Tartu Ülikooli Akadeemilise Spordiklubi juhatuse esimees Harry Lemberg.

Odaviskaja Marcella Liiv, kelle eesmärgiks on jõuda odaviskes 2020. aasta Tokyo olümpiamängudele, arvab et sellel stipendiumil on suur väärtus nii temale kui ka kindlasti teistele spordistipendiaatidele, kelle elus toimus suur muutus, seoses Tartu Ülikooli õppima asumisega ning selle kõrvalt oma  sportlaskarjääri jätkamisega.

Käesolevast aastast paneb Tartu Ülikooli spordistipendiumile õla alla ka Sportland Eesti AS, kes koos AS Jalajäljega on teinud ligi 20 aastat edukat koostööd Tartu Ülikooli Akadeemilise Spordiklubiga.

Soovime stipendiaatidele edu õpinguteks Tartu Ülikoolis ning suuri saavutusi spordirindel!

Lisainfo: Harry Lemberg, Tartu Ülikooli Akadeemilise Spordiklubi juhatuse esimees,

tel. +372 7375370, harry.lemberg@ut.ee

Vasakult: Harry Lemberg, Raul Alar Haak, Marcella Liiv, Kadri Uiga, Deniss Salkauskas ja Priit Kaasik.

Pildil Ingrid Kiisk, kes käis oma stipendiumi ametlikult vastu võtmas päev varem.