Tartu Ülikooli Spordihoones toimus rahvusvahelise sulgpalliturniiri “PAARISSULED” 3.etapp

28.aprill 2018 toimus Tartu Ülikooli Spordihoones rahvusvahelise sulgpalliturniiri “PAARISSULED” 3.etapp, kus osales 222 sulgpallurit: Venemaalt, Lätist ja Eesti erinevatest klubidest. Võistlust korraldas Tartu Ülikooli Akadeemiline Spordiklubi. Parimad selgitati 5-s tugevusklassis: mees-ja naispaarismängus. 14-sulgpalliväljakul peeti kokku 231 mängu, ühe mängu keskmiseks pikkuseks oli 32 minutit ning kokku mängiti ära 18493 punkti. Võistlejad olid jagatud 3-ja 4-alagruppidesse, kust esikohale pääsesid mängima alagruppide kaks esimest ning alagruppide kolmas-neljas tagumistele kohtadele.

Meistriliigas kujunesid mängud keskmiselt kõige pikemateks (üle 36 minuti). Meespaarismängus saavutasid esikoha Raul Käsner-Kristjan Kaljurand (TÜASK), kes alistasid finaalis kahes geimis Mikk Järveoja-Mihkel Laanese (TÜASK/Triiton) seisuga 21-19; 21-16. Naispaarismängu võitsid Sale-Liis Teesalu-Kertu Margus (TÜASK) ja teise koha võitlesid välja Ramona Üprus – Catlyn Kruus (TÜASK/Triiton).

Esiliiga esikoht naispaarismängus rändas Venemaale, kus Anastasia ja Daria Kharlampovich võitsid ülipingelises finaalis Johanna Violet Meier-Liisbet Sugaseppa (Triiton) kolmes geimis 21-17; 13-21; 21-15. Meespaarismängus läks võitja selgitamiseks samuti kolme geimi, kus Imre Hansen-Sten Rääbis (TÜASK/Triiton) alistasid Nõo SK esindajaid Robert Joonas-Albert Tamme seisuga 21-17; 15-21; 21-16.

2-liiga naispaarismängus esikoha võitsid Emili Pärsim-Marelle Salu (Triiton) ja teiseks jäid TÜASK-st Liis Järveoja-Karolin Laud.

3-liigas võidutsesid Lisa Berik-Kerttu Voore (Triiton/Nõo SK) ja Pärnust Martti Meen-Hubert Teemägi.

4-liigas võitsid esikohad Annabel Rohtla-Meribel Rohtla (Triiton) ja Oliver Hani-Karl Aksel Männik (Triiton/Nõo SK).

Üheks turniiri täienduseks ja põnevuse lisamiseks oli välja pandud auhinnafond suurusega 1000 eur, mis oli mõeldud Eesti parimate mees-ja naispaarimängijate toetuseks.  Põnevuse tekitamiseks olid vastamisi meespaar Raul Käsner/Kristjan Kaljurand ja naispaar Helina Rüütel/Kristin Kuuba, kus tüdrukute eduseis esimeses geimis oli 11-0, teises 15-0 ja kolmandas otsustavas 13-0. Nagu oodata oli läks võitja selgitamiseks vaja kolme geimi ja 45 minutit. Peale ülipikki pallinguvahetusi väljusid võitjana tüdrukud otsusvas geimis 21-19. Selleks, et võita peavõit, tuli tüdrkutel olla nüüd ise tagaajaja rollis ja alustada esiliiga meespaari (Tanel Tuvikene/Tanel Tereping) vastu kaotusseisult. Taaskord läks vaja kolmandat otsustavat geimi, mille võitsid tüdrukud seisuga 21-19 ning olid välja teeninud auhinnaraha. Loodame, et järgnevatel etappidel näeme sama põnevaid ja kaasa haaravaid vastaseise.

Võistluste tulemused leiad siit:

Heiki Sorge

Peakorraldaja