TÜ ASK aerutaja pälvis Noored Olümpiale stipendiumi!

Sihtasutus Noored Olümpiale stipendium anti tänavu välja teist aastat. Projekti eesmärk on luua tugisüsteem, mis lisaks rahalisele toele pakub ka erinevaid koolitusi arendamaks noorsportlaste vaimset ja majanduslikku külge. Toetusele kandideeris 30 sportlast 19-lt erinevalt olümpiamängude individuaalalalt.

Otsuse langetas viieliikmeline komisjon ning põhjalike avalduste ja intervjuude põhjal pälvisid stipendiumi 4 sportlast: Anna Maria Orel (vasaraheide), Kristjan Ilves (kahevõistlus), ja Mattias Kuusik (judo) ning TÜ ASKi sportlane Joosep Karlson (aerutamine).

Konkursi võitjad saavad aastas 10 000 euro väärtuses toe, millest rahaliselt saavad sportlased kätte 7000 eurot, 3000 eurot investeeritakse erinevatesse sportlast arendavatesse koolitustesse. Toetuse saanud sportlased saavad tuge terve olümpiatsükli vältel.

Sihtasutus Noored Olümpiale on loodud spordientusiastidest ettevõtjate eestvedamisel sooviga anda heategevuse kaudu oma panus Eesti spordi arengusse. Projekti kaudu on igal Eesti spordisõbral võimalik olla osaline Eesti sportlaste suurtest saavutustest. Tänavu anti stipendium välja teist korda, eelmisel aastal pälvis toe Marten Liiv (kiiruisutamine).

Spordiklubi õnnitleb Joosepit tähtsa saavutuse puhul ja soovib veelgi suuremat pealehakkamist treeningutel ning võistlustel!

Artikli allikas: Eesti Kergejõustikuliit