TÜ naiskond jäi karikafinaalis alla Kohilale

Eesti naiste 2013. aasta karikavõitjaks krooniti Kohila Võrkpalliklubi, kes alistas Kuressaare spordihoones toimunud finaalmängus tulemusega 3:1 Tartu Ülikooli.

Mängu algus kujunes üllatavalt ühekülgseks, Tartu naiskond sai esimeses ja teises geimis vaid 19 punkti. Kolmandas geimis vahetas tartlaste peatreener Andres Toode pingile hiljuti hüppeliigest vigastanud naiskonna ühe liidri Elis Tenise ja mängupilt muutus tasavägisemaks – geim kuulus napilt 25:23 Tartu Ülikooli naiskonnale. Neljandas geimis oli Kohila siiski 25:22 parem ning kindlustas sellega karikavõidu.

Finaalmängu parimaks oli Kohila naiskonna nurgaründaja Nette Peit, kes kogus +12 efektiivsuse juures 20 punkti. Mari-Liis Graumann toetas võistkonda 17 ja Merilin Salber 11 punktiga. Tartlaste poolel tegi hea mängu lätlanna Angese Caica (15 punkti, +10).