Edasi sisuni

TÜ tudengiesindus naases Venemaalt korvpalliturniiri 2. kohaga

Möödunud nädalavahetusel käis Venemaal üliõpilasturniiri mängimas Tartu Ülikooli üliõpilaste esindus korvpallis, kus vastasteks kolm Venemaa kohalikku satsi. Turniirilt õnnestus meestel naasta tubli 2. kohtaga ning plaanidega ka edaspidi Tartu Ülikooli rahvusvahelisel tasemel esindada. Esindus mängis koosseisus Karl-Kristjan Vaab, Ott Sellis, Ott Toomsalu, Sten Lillemägi, Lennar Laasik, Ako Tõnissoo, Kustas Põldoja, Mihkel Allorg ning Kristian Karel Ööpik, lisaks mängivad treenerid Jano Kunts ja Rein Raam. Meeskonna liige Mihkel Allorg rääkis ka veidi lähemalt, kuidas turniiril käik kulges.

“Ega me sellest turniirist ja vastastest väga palju enne sinna minekut ei teadnud. Võistkondi oli turniiril neli – üks Peterburi ülikooli võistkond, üks Peterburi Olymp-97 korvpalliklubi võistkond, kohalik Veliky Novgorodi ülikooli sats ja meie.

Elasime ülikooli ühikas ja süüa saime ülikooli hoones. Kuigi kohalikud tudengid teadsid rääkida, et elasime Novgorodi uhkeimas ühikas, polnud need tingimused ikkagi kiita. Voodid olid kõige hullemad – metallist võrevoodid, mis selle magamise ikka parajalt keeruliseks tegid. Hommikuti oli selg päris kange.

Kui mängudest lähemalt rääkida, siis esimene mäng oligi kohe kohaliku võistkonna vastu. Enne mängu oli turniiri avamine, millelt ei puudunud ka kohalik televisioon ja ootusärevuses publik. Mäng algas meil rabedalt, poolajal olime paari punktiga ees, kuid teisel poolajal panime oma paremuse maksma ja võitsime rohkem kui 20 punktiga. Kõik väljakul käinud mängijad peale treener Rein Raami said käe valgeks.

Teine mäng oli laupäeva hommikul ja Olymp-97 vastu. Avapäevaga võrreldes oli koosseis vastastel veidi muutunud ning paar mängumeest oli juures. Esimese mängu oma kaaslinlaste vastu võitsid vastased päris kindlalt pea 40 punktiga. Meil oli mäng oli kuni neljanda veerandini kontrolli all, kuni nad hakkasid kaitses maa-ala mängima ning millele me vastust ei leidnud. Korda mööda mängisid nad 2-3 ja 3-2 maa-ala ning sellega suutsid nad mängu lõpuks enda kasuks pöörata ning kaotasime 5 punktiga.

Sama päeva õhtul mängisime teise Peterburi võistkonna vastu. Mäng oli terve aja meie kontrolli all ning võitsime selle päris kindlalt. Vastasvõistkond lõpetas turniiri viimase kohaga.

Kahe võidu ja ühe kaotusega oli tasuks finaalkoht kus mängisime uuesti Olymp-97 võistkonna vastu. Saime oma mängu alguses väga hästi jooksma nende mees-mehe kaitse vastu. Teise veerandi keskel juhtisime juba 11 punktiga kui taaskord hakkasid vastased kaitses maa-ala mängima. Vastased said tänu sellele paar lihtsat korvi ning oma mängu jooksma ja pooldajaks olidki nad juba paari punktiga ees. Teisel poolajal andis tunda meie lühike pink ja meeste väsimus ning me ei leidnudki nende maa-ala kaitsele vastust. Mängu lõpuks oli vahe juba üle 15 punkti ning tasuks turniiri 2. koht.”