Edasi sisuni

Tulemuslik nädalavahetus kergejõustikus

Laupäeval toimus TV 10 teine etapp Tallinnas, kus treener Krete Junsoni hoolealune Andreas Trumm võitis kaks esikohta.  Andreas oli parim teivashüppes tulemusega 3.01 m ja 60m tõkkejooksus 8,39, mis tähistab ka uut sarja rekordit. Tema kaksikvend Martin saavutas  kolmanda koha teivashüppes (tulemusega 2.71) ja oli 60m tõkkejooksus uue isikliku rekordiga 9.86, kuues. Vanemate tütarlaste vanuseklassis saavutas uue isikliku rekordiga Laure Kiivit teivasüppes viienda koha, hüpates 2.91 m. Georgi Gapejevi õpilane Katarina Verst võitis nooremate tütarlaste 60m tõkkejooksu B-finaali ajaga 10,06 ja oli nooremate tüdrukute kaugushüppes viies, tulemusega 4.44.

Pühapäeval Lasnamäe kergejõustikuhallis toimunud Eesti klubide karikavõistlustel tegid meie kergejõustiklased samuti väga häid starte. Naiste 60 m tõkkejooksu võitis tihedas konkurentsis esikoha Diana Suumann, ajaga 8,44. Marit Kutman võitis neidude 60 m ajaga 7,76 ja 200m jooksu ajaga 25,34, millega ületas  Katrin Käärtile kuulunud U16 vanuseklassi Eesti siserekordi. Luna-Aleksandra Lagoda oli kiireim neidude 2000 m jooksus, saades ajaks 6.36,95, mis on ühtlasi U16 ja U18 vanuse Eesti siserekordid. U18 vanuseklassi rekord kuulus varem, tänasele Eesti parimale naisjooksjale Jekaterina Patjukile, kes võitis pühapäeval 3000m jooksu ajaga 9.49,63. Eerik Haamer võitis poiste teivashüppe tulemusega 4.50. Naiste 300 m jooksus said kaksikvõidu Liis Roose, aeg 39,06  ja Piibe-Kirke Aljas  ajaga 39,44. Sealjuures Piibe-Kirke aeg on uus U20 Eesti siserekord, endine rekord kuulus olümpialasele Egle Uljasele. Täname kõiki treenereid, kes nädalavahetusel Tallinnas tegutsesid.