Edasi sisuni

Aasta Meessportlane 2016 on Rasmus Mägi

Spordiaasta pidulikul lõpetamisel „Spordiaasta tähed 2016“ pälvis parima meessportlase Kristjani kergejõustiklane Rasmus Mägi.

Rasmus Mägi jooksis olümpiafinaalis uue Eesti rekordi ja saavutas kuuenda koha. Ajalooraamatutesse kirjutatakse Mägi nime taha Eesti kiirjooksjate seni kõigi aegade parim olümpiakoht.

Konkurents aasta meessportlase tiitlile oli tänavu eriliselt pingeline. Nii spordiajakirjanikelt kui ka spordiorganisatsioonidelt sai kõige enam punkte Gerd Kanter, kuid rahvahääletusel jäi tema häälte arv madalaks. Nii sööstis ette rahvahääletuse võitnud Rasmus Mägi, kes oli teeninud ka ajakirjanikelt ja spordiorganisatsioonidelt Kanteri järel enim punkte. Teised nominendid jäid neist juba märksa pikemalt maha.

Aasta meessportlane, naissportlane, võistkond ja treener selgusid rahva, spordiajakirjanike ja spordiorganisatsioonide hääletustulemuste liitmisel. Spordiorganisatsioone osales aasta parimate valimisel 63 ja spordiajakirjanikke 44, rahvahääletusel anti oma soosikute poolt rekordiliselt ligi 106 000 häält.

„Spordiaasta Tähed 2016“ auhinnagalat korraldab Eesti Olümpiakomitee. Galat toetavad Eesti Meedia, Sportland ja Eesti Kultuurkapital.

Tartu Ülikooli Akadeeminile Spordiklubi tänab kõiki hääletajaid au eest. Meie suurimad õnnesoovid Rasmusele ning tema treeneritele-vanematele Annele ja Taivole. Meil on kirjeldamatult hea meel, et kutsute koduks just meie maja.

Pressiteade: Eesti Olümpiakomitee
Päisefoto: Madis Veltman, Delfi

rass
Foto: Oleg Harchenko / Eesti Olümpiakomitee