Aasta parim üliõpilassportlane on TÜ ASKis!

Eesti Akadeemilise Spordiliidu juhatus tegi kokkuvõtteid üliõpilasspordi aastast ning valis parimaid.

2016. aasta parimaks üliõpilassportlaseks valiti orienteeruja Daisy Kudre Tartu Ülikoolist, kes suusaorienteerumise I maailmameistrivõistlustel Tuulas (Venemaa) võitis sprindi distantsil pronksmedali ning lõpetas jälitussõidu viiendana.

Selle aasta üliõpilaspordi täheks nimetati aga meie olümpiamedalimees Allar Raja, kes pärast Sisekaitseakadeemia lõpetamist õpib Tartu Ülikoolis. Allar on paljude aastate jooksul aktiivselt kaasa löönud üliõpilaspordi üritustel ning sel aastal tuli ta ka Eesti üliõpilasmeistriks sõudeergomeetritel. Üliõpilaste maailmameistrivõistlustelt on tal kodus 2004. aastal võidetud pronksmedal kaheksapaadil.

Sel aastal osales 40 üliõpilast kaheksast Eesti kõrgkoolist üliõpilaste maailmameistrivõistlustel kaheksal erineval spordialal. Edukamad olid meie suusaorienteerujad, kes võitsid I suusaorienteerumise maailmameistrivõistlustellisaks ühele pronksmedalile veel viis esikaheksa kohta. Arvukamalt oldi veel väljas orienteerumise ja rannavõrkpalli maailmameistrivõistlustel.

Eeloleval aastal ootab üliõpilassportlasi 30.01.-08.02. toimuv XXVIII taliuniversiaad Almatõs (Kasahstan), kus eestlased teevad esmakordselt kaasa ka mäesuusatamises, lisaks lähevad võistlustulle meie kiir- ja iluuisutajad, samuti osaleme lumelaua sõidus, suusahüpetes ja kahevõistluses. 19.-30. augustil Taipes toimuval XXIX suveuniversiaadil toimuvad võistlused 21 erineval spordialal.

Kõik auhinnasaajad leiab EASL-i kodulehelt.