Alates 14. detsembrist kehtivad sportimisele täiendavad piirangud

Tulenevalt Vabariigi Valitsuse korraldustest on Tartu Ülikooli Akadeemilises spordiklubis alates 14. detsembrist peatatud spordikooli, harrastusspordi ja fitnessiklubi sisetingimuste rühmatreeningud. Lubatud on individuaaltreeningud koos juhendajaga.

Alates 14. detsembrist on Tartu Ülikooli Akadeemilises spordiklubis treenimine korraldatud järgmiselt:

• Spordikoolis ei toimu sisetingimustes grupitreeninguid. Lubatud on kuni 10-liikmeliste gruppide + juhendaja treeningud välitingimustes. Täiendavat infot jagavad spordialade gruppide treenerid. Spordiklubi korraldab ka üleklubilisi online treeninguid, mille info leiab https://sport.ut.ee/online-treeningud/
  • Fitnessiklubis ei toimu rühmatreeninguid. Jõusaalis on individuaalne treenimine lubatud.
  • Harrastusspordi grupitreeningud on peatatud.
  • Rentnike grupitreeningud on peatatud.
  • Spordikoolis, harrastusspordis, fitnessiklubis ja rentnikel on sisetingimustes lubatud üksnes kontaktivaba individuaalne treeningtegevus ehk koos võivad treenida sportlane ja juhendaja või sportlane ja sportlane. Kontaktse iseloomuga treeningtegevus kahe isiku vahel ei ole lubatud.
  • Treeningule eelneval ja järgneval ajal kantakse spordiklubi siseruumides maski. Kohustus ei laiene alla 12-aastastele lastele või juhul, kui maski kandmine ei ole tervislikel põhjustel, töö või tegevuse iseloomu tõttu või muid olulisi põhjuseid arvestades võimalik.
  • Ühiskasutatavad esemed desinfitseeritakse pärast igakordset kasutamist.
  • Meistriliigade võistkonnad, Eesti koondise liikmed ja koondise kandidaadid ning professionaalsed sportlased jätkavad treenimist piiranguteta.

Spordihoone on avatud argipäeviti kell 7.00-22.00, nädalavahetustel 08.00-22.00.

Pühade ajal on spordihoone täielikult suletud 24., 25. ja 26. detsembril ning 1. jaanuaril.

Täiendavaid selgitusi saab lugeda Kultuuriministeeriumi koostatud sporditreeningute korraldamise juhendist.