Edasi sisuni

BMX krossi Eesti meistrivõistlustest triumfeeris TÜASK

Laupäeval 15. augustil toimusid  Tallinna külje all Peetris Spot of Tallinnas Eesti meistrivõistlused BMX-krossis täiskasvanutele. Lisaks võtsid viimast korda mõõtu Eesti noorte meistrivõistluste IV etapil noored krossiratturid. Võistluspäeva lõpus kroonitakse Eesti meistrid kõigis vanuseklassides.

Täiskasvanute arvestuses said kõigis kolmes võistlusklassis esikoha Tartu Ülikooli Akadeemilise Spordiklubi sportlased. Meestest võitis Siim Lepik, naistest Anni Annama ja cruseril Tõnis Mugra. Kui meeste seas käis tuline andmine viimaste sentimeetriteni, siis teised kaks võitsid mäekõrguse ülekaaluga.

Samas peeti ka noorte meistrivõistluste neljas etapp.  Ka TÜASKi noorjalgratturid hoidsid klubi lippu kõrgel. 14. ja 12. aastastes poiste vanuseklassis tulid kõik kolm esikohta TÜASK klubisse.  lekaalukalt krooniti M14 vanuseklassis võitjaks Tõnis Mugra, II koha sai Rasmus Kiss ja III koha Oskar Lehto. M 12 vanuseklassis võitis  Sten Tristna Raid samuti ülekaalukalt I koha ja tuli nii juba viiendat korda Eesti meistriks. Talle järgnesid Ruudi Lumiste  II koht ja Oliver-Siim Simenson III koht. 8- aastaste vaneuseklassis tõid kaks medalit TÜASK klubile Airon Savi II kohta ja Robin Kiss III koht. 6-aastaste seas olid võidukad Oskar Kruus II koht ja  Remo Paur III koht.

Tüdrukute arvestuses tuli kindlalt Eesti meistriks N 14 vanuseklassis Mirjam Raun, kes võitis hooajal kõik 16 eel- ja finaalsõitu. Teise  TÜASK tüdrukuna võistlustules olnud Laura Kiss ei jäänud N6 vanuseklassis ka kaugele poodiumikohast ning Laurale anti eriauhinna karikas, kuna ta oli ainus väike tüdruk ja pidi sõitma poiste hulgas.

Suured õnnitlused treener Siim Lepikule ja kõikidele medalistidele !