Eesti kergejõustiklased saavad Tartus võistlusvormi testida
Teisipäeval, 2. veebruaril Tartu Ülikooli spordihoones toimuv 9. Martin Kutmani mälestusvõistlus pakub põnevaid duelle Eesti parimate kergejõustiklaste vahel. Publikuta võistlusest teeb ülekande ka Postimees.

Võisteldakse kokku seitsmel alal ning igal alal on stardinimekiri piiratud kuue osalejaga. Mehed ja naised võtavad mõõtu 60m jooksus, 60m tõkkejooksus, 400m jooksus, kõrgushüppes ja kaugushüppes. Ainult naistele peetakse teivashüppe ja kolmikhüppe võistlus.

Võrdväärsed konkurendid Kreete Verlin (SK Fortis) ja Diana Suumann (TÜASK) stardivad 60m tõkkejooksu favoriitidena ja püüavad Euroopa sisemeistrivõistluste normatiivi 8,25 sekundit. Neile pakub konkurentsi eelmisel hooajal mitmeid noorterekordeid purustanud Anna-Maria Millend (Audentes).

Meeste 60m tõkkejooksus on äsja Eesti rekordit korranud Keiso Pedriksi ja noorterekordi jooksnud Karl Erik Nazarovi puudumisel favoriidid Hans-Christian Hausenberg (Tartu Kalev) ja Jakob Ristimets (TÜASK).

Kindlasti tasub silma peal hoida naiste 60m jooksul, kus oma hooaja avastardi teeb praegu Eesti kiireim naine Õilme Võro (Võru Lõunalõvi), kes läheb ründama Ksenija Balta nimel olevat Eesti rekordit 7,29 sekundit. Võrole on konkurendiks mitmekordne noortemeister Karoli Käärt (Tüask), kelle isiklik rekord on eelmisel aastal joostud 7,51 sekundit.

Kaugushüppesektoris on oodata pikki õhulende. Oma hooaja avab suvel tulemusega 6.54 Eesti meistriks kroonitud Tähti Alver (Nõmme). Meeste kaugushüppes on oma osalemist kinnitanud Hans-Christian Hausenberg (Tartu Kalev), Rain Kask (Tallinna Kalev), Henrik Kutberg (Audentes) ning eelmise aasta sügisest Andrei Nazarovi käe all treenimist alustanud Ken-Mark Minkovski (Audentes).

Naiste kolmikhüppes favoriidiks Merilyn Uudmäe (Audentes), kelle isiklik rekord on sisetingimustes hüpatud 13,55m.

Veerandmaileritest läheb esikoht püüdma Eesti meister Marielle Kleemeier (Tartu Kalev), isiklik rekord sisetingimustes on 55,59 sekundit, kellele pakuvad konkurentsi Helin Meier (Nõmme) ja Annika Sakkarias (Nõmme). Euroopa sisemeistrivõistluste normatiiv on 53,75 sekundit. Meestest on starti tulemas parima isikliku rekordiga 48.53 Lukas Lessel (Elite Sport), kelle lähimateks rivaalideks on Sten Ander Sepp (Audentes) ja Rivar Tipp (TÜASK).

Meeste kõrgushüppes on tuntumatest nimedest stardis suvel Eesti meistriks kroonitud Kristjan Tafenau (Sakala), Karl Lumi (Tallinna Kalev), Hendrik Lillemets (KJK Saare). Naiste kõrgushüppes on põnevat ja tasavägist võistlust oodata Elisabeth Pihela (Audentes) ja Lilian Turbani (Elite Sport) vahel, kelle isiklikud rekordid sisetingumustes on vastavalt 1,85m ja 1,82m.

Naiste teivashüppes on ainsana neli meetrit ületanud Marleen Mülla (Rakvere ViKe), kellele püüavad esikoha heitlust raskemaks muuta Mona Linda Sikkal (Leksi 44) ja Marin Lõo (TÜASK).

9. Martin Kutmani mälestusvõistluse ajakava:
17:00 AVAMINE
17:00 Teivashüpe (N)
17:05 60m tõkkejooks (N)
17:25 60m tõkkejooks (M)
17:45 Kaugushüpe (N)+(M)
17:55 Kõrgushüpe (N)
18:05 Kõrgushüpe (M)
18:45 Kolmikhüpe (N)
19:15 60m jooks (N)
19:25 60m jooks (M)
19:50 400m jooks (N)
20:00 400m jooks (M)

Tartu Ülikooli spordihoones toimuvatest võistlustest teeb otseülekande ka Postimees.

9. Martin Kutmani mälestusvõistlust toetavad: Goldtime, Ramirent, B. Braun, AB Cobalt, Sportland, Saku Õlletehas, Lamberts, Toiduproff, Chaga Health, Mileedi, Tartu Mill, Tartu linn, Eesti Kultuurkapital, Tartu Ülikooli Akadeemiline Spordiklubi, Eesti Kergejõustikuliit, Nike