Edasi sisuni

ERR Sport portreteeris tulevikutalenti Madis Mihkelsit

Hiljuti Bakuus toimunud Euroopa noorte olümpiafestivalil tegi Eesti rattaspordi ajalugu kaks kuldmedalit võitnud Madis Mihkels. ERR Sport võttis noormehe lähema vaatluse alla .

16-aastane maanteerattur Madis Mihkels üllatas üle-eelmisel nädalal ka iseennast. Palavas Bakuus toimunud Euroopa noorte olümpiafestivalil oli ta esmalt parim kümne kilomeetri eraldistardis. Kaks päeva hiljem lisandus kuldmedal grupisõidust.

Kevadel Raatuse kooli lõpetanud ja sügisest Petersoni gümnaasiumis õppiva Mihkelsi esikohad on Eesti rattaspordis ainulaadsed. Euroopa noorte olümpiafestivalilt on varasemalt pronksise autasu pälvinud Tanel Kangert ja Gleb Karpenko.

Noormees hindab hiljutisi võite oma sportlastee seniseks tippsaavutuseks. “See on kindlasti kõige kõvema tasemega võistlus, kus olen kunagi sõitnud,” tõdes Mihkels intervjuus ERR-ile. “Seal oli vist 33 Euroopa riigist kolm meest välja pandud.”

Mõlemal distantsil oli Mihkelsi järel teine itaallane Dario Belletta. Eraldistardis edestas tartlane rivaali kuue sekundiga. “Varu ei jäänud kindlasti. Võib-olla alustasin liiga tugevalt, tõmbasin ennast esimese kolme kilomeetriga kinni. Aga taastusin ära ja lõpus panin jälle kõik välja,” rääkis Mihkels.

Vaata ka ERR Sport lehel pikemat lugu