Aeg

TÜ meistrivõistlused korvpallis 2014/2015
Juhend

1. Eesmärk.
Tartu Ülikooli meistrite selgitamine korvpalli naiskondadele ja meeskondadele. Sportimisharrastuse ja korvpalliharrastuse ergutamine TÜ üliõpilaste ja töötajate hulgas.

2. Aeg ja koht.
Võistlused toimuvad pühapäeval, 30. novembril 2014 TÜ spordihoones Ujula 4, algusega kell 10.00.

3. Korraldamine.
Võistlust organiseerib TÜ Akadeemiline Spordiklubi.
Turniiri peakorraldajad on Tauri Trummal (tel. 53485616 ; e-mail tauri@icemill.ee ) ja Kaspar Lillmaa (tel. 566 79 545 ; e-mail kaspar.lillmaa@hotmail.com).

4. Osavõtjad.
Võistlustest saavad osa võtta üliõpilaspileti esitamisel TÜ üliõpilased, töötõendi esitamisel TÜ töötajad. Igas võistkonnas võib olla üks Eesti meistriliiga mängija.

5. Võistluste süsteem.
Võistlused toimuvad võistkondadele 5×5 saalikorvpalli reeglite järgi. Kusjuures meeskonnas võivad osaleda ka naismängijad.
Võistluste lõplik süsteem selgub 30 minutit enne võistluste algust koha peal.

6. Reeglid.
Mängitakse kehtivate võistlusmääruste kohaselt järgmiste muudatustega: 1) mängu kestvus alagrupi faasis on 2×8 minutit, sealt edasi 2X10; 2) kell seisatatakse vabavisete ajaks ja time-out puhul, muul ajal on mäng „jooksva aja“ põhimõttel; 3) mängu viimasel kahel minutil ja lisaajal mängitakse „puhta ajaga“; 4) normaalaja viigilise tulemuse korral järgneb pärast kaheminutilist vaheaega lisaaeg 2 minutit, selle võrdsuse korral jätkub mäng esimese saavutatud punktini. Mõlemal võistkonnal on mõlemal poolajal üks (1) 60-sekundiline time-out. Mõlemal poolajal tulevad vabavisked alates viiendast (5) võistkondlikust veast. Võistkondadel kaasa võtta nii hele- kui ka tume vorm.
Ringsüsteemi korral ja alagruppides määrab paremuse suurem punktide arv (võit 2, kaotus 1, loobumine 0 punkti).
Võrdsete punktide korral kahe võistkonna puhul määrab paremuse omavahelise kohtumise tulemus. Võrdsete punktide korral kolme ja enama võistkonna puhul: 1) parem korvide vahe nende omavahelistes mängudes; 2) parem korvide vahe kõigis mängudes; 3) visatud punktide arv; 4) visata lastud punktide arv; 5) loos.

7. Protestid.
Võistluste käigus tekkinud küsimused ja protestid lahendavad kohapeal peakohtunik ja peakorraldaja.

8. Autasustamine.
Võitja mees- ja naiskonda autasustatakse meistriauhinna ja medaliga. Teise ja kolmanda koha omanikke medaliga.

9. Registreerumine.
Registreerumine toimub kirjalikult kaspar.lillmaa@hotmail.com kuni 28.11.14.
Osavõtumaks 10 eurot võistkonna kohta tasuda 30 minutit enne võistluste algust koha peal sularahas.