Aeg

TÜ meistrivõistlused futsalis 2013/2014
Juhend

1. Eesmärk.
Tartu Ülikooli meistrite selgitamine futsalis. Sportimis- ja futsaliharrastuse ergutamine TÜ üliõpilaste ja töötajate hulgas.

2. Aeg ja koht.
Võistlused toimuvad pühapäeval, 15. detsembril 2013 TÜ spordihoones Ujula 4, algusega kell 10.00.

3. Korraldamine.
Võistlust organiseerib TÜ Akadeemiline Spordiklubi.
Turniiri peakorraldaja on Maksim Mitrofanov (tel. 57 570 777).

4. Osavõtjad.
Võistlustest saavad osa võtta üliõpilaspileti esitamisel TÜ üliõpilased ja töötõendi esitamisel TÜ töötajad. Võistkonna suurus on kuni 10 mängijat.

5. Võistluste süsteem.
Võistlused toimuvad nais- ning meeskondadele (võistlused toimuvad kui registreerinud on vähemalt 3 võistkonda). Võistluste lõplik süsteem selgub 30 minutit enne võistluste algust kohapeal, sõltudes osalejate arvust.
Alagruppides toimuvad üheringilised turniirid. Üldine paremusjärjestus alagruppides selgitatakse punktide üldsumma põhjal, kusjuures võit annab 3, viik 1 ja kaotus 0 punkti. Gruppides kõikide kohtade paremusjärjestuse määramisel võrdsete punktide korral arvestatakse: 1) väiksemat antud loobumiskaotuste ja tühistatud tulemuste arvu turniiritabelis; 2) suuremat võitude arvu; 3) omavaheliste mängude punkte; 4) omavaheliste mängude väravate vahet; 5) üldist väravate vahet; 6) suuremat löödud väravate arvu.

Kohamängudes normaalaja viigilise tulemuse korral otsustatakse võitja penaltitega (kummastki võistkonnast 3 lööjat). Viigilise tulemuse korral lüüakse penalteid kuni esimese edu väravani.

6. Reeglid.
Mänguaeg sõltub võistkondade arvust. Kasutatakse jooksvat aega. Mängu alguses peab olema mõlemas võistkonnas vähemalt 3 mängijat. Kui mängu jooksul jääb võistkonda mängima vähem kui 3 mängijat lõpetatakse mäng ja võistkonnale arvestatakse kaotus ning tabelisse märgitakse vastaste poolt löödud väravate arv. Kollane kaart tähendab hoiatust. 2 kollast kaarti ühele ja samale mängijale tähendab automaatselt punast kaarti ja eemaldamist. Mängija, kes mängust eemaldatakse (punane kaart), on kohustatud väljakult lahkuma ja järgmise mängu vahele jätma. Tema meeskond jätkab ühemängijalises vähemuses 2 minutit või kuni vastane lööb värava. Vahetusalad asuvad samal poolel kus vahetusmängijate pingid ning otse nende ees. Ainult sealt võivad mängijad siseneda ning väljuda vahetuse korral. Juhul kui mängija rikub seda reeglit antakse kollane kaart! Vahetuste arv mängu jooksul ei ole piiratud. Mängija, kes on välja vahetatud, võib uuesti siseneda mängu nüüd juba teise mängija asemele. Vahetust võib sooritada ajal mil pall on mängus või mängust väljas. Juhul kui väravavaht puutub palli uuesti pärast palli käest andmist enne, kui pall on puudutanud vastasmängija, määratakse vabalöök vastasvõistkonna kasuks. Penaltikoht märgitakse väravapostide keskkohast 6 m kaugusele karistusala joonele. Teine penaltikoht märgitakse väravapostide keskkohast 10 meetri kaugusele. Juhul kui mängija sooritab oma võistkonna neljanda vea, määratakse karistuslöök teisest penalti punktist 10 meetri kauguselt väravast. Iga järgnev viga tähendab samuti karistuslöögi teisest penalti punktist. Kaitsva võistkonna mängijad peavad asetsema vähemalt 5 meetri kaugusel pallist kui mängitakse nurgalööki, karistuslööki, vabalööki või mängitakse küljejoonest lahti.

7. Protestid.
Võistluste käigus tekkinud küsimused ja protestid lahendavad kohapeal peakohtunik ja peakorraldaja.

8. Autasustamine.
Võitja võistkondi autasustatakse meistriauhinna ja medaliga. Teise ja kolmanda koha omanikke medaliga.

9. Registreerumine.
Registreerumine toimub kirjalikult jalgpall@ut.ee kuni 13.12.13
Osavõtumaks – 5 eurot võistkonnalt, tasuda MTÜ Tartu Ülikooli Akadeemilise Spordiklubi arvele nr. 10220048578018 SEB panka või 30 minutit enne võistluste algust koha peal sularahas.