Edasi sisuni

Jõutõstmise EMi neljas võistluspäev

Tartus toimuvatel Euroopa meitsivõistlustel klassikalises jõutõstmises olid neljandal võistluspäeval võistlemas juuniorid alates -83 kg ja raskemad.

Kaalukategoorias -83 käis lahing võidu nimel viimase jõutõmbe katseni inglase Daniel Worsley ja rootslase Martin Engquisti vahel. Enne jõutõmmet oli nende vahe vaid 5 kg. Jõutõmbes üritas Engquist kahel korral püstitada uut juuniorite Euroopa rekordit jõutõmbes ja sellega võtta võit, kuid katsed kahjuks ebaõnnestusid. Daniel Worsley võitis kogusummaga 677,5 kg, Martin Engquist oli teine (660 kg) ja Stanislav Zdrobylko kolmas (652,5 kg).

Kaalukategoorias -93 oli samuti võitlus medalite nimel väga tasavägine. Võitjana väljus poolakas Mateusz Czechyra 717,5 kilogrammise kogusummaga, Jarkko Perttula (705 kg) ja Rocco Grillo (700 kg) ees, kes pronksmedali võitsi tänu kergemale kehakaalule. Ära tasub märkida, et hõbeda võitnud Pertulla ei võitnud üheltki üksikalalt medalit, kuid oli ühtlaselt tugev kõigil aladel, mis kogusummas end ära tasus.

Kõige tihedam oli kaalukategooria -105, kus jõutõmbe käigus oli kogusumma medali võimalus vähemalt 6 mehel. Võidu viis Rootsi Daniel Saber (745kg). Teisele kohale tõmbas ennast jõutõmbega hollandlane Alexander Vermetten (722,5kg), kes uuendas kaks kord juuniorite Euroopa rekordit jõutõmbes, kus uueks rekordnumbriks on 320 kg. Pronksi võttis viimase jõutõmbega Sergii Kovalenko (720kg).

Kaal raskemate meeste hulgas (-120kg) oli kindel võitja Piotr Sadowski kogusummaga 828 kg. Lisaks püstitas ta kükis juuniorite Euroopa rekordi 320,5 kilogrammiga. Hõbemedali võistis Mark MacQueen (795 kg).

Üliraskekaalus väjus tihedast võitlusest võitjana Jordan McLaughlin (817,5 kg), teine oli Mehmet Kaya (810kg) ja kolmas venelane Egor Rezepov (775kg).

Kohalikest sai ainsana medali võitmise rõõmu tunda Aivar Siska (-120), kes võitis jõutõmbes pronksmedali tulemusega 245 kg.