Kolmapäeval, 24. jaanuaril toimus Tartu Ülikooli spordihoones kuuendat korda Martin Kutmani rahvusvaheline mälestusvõistlus kergejõustikus.

Kolmapäeval, 24. jaanuaril toimus Tartu Ülikooli spordihoones kuuendat korda Martin Kutmani rahvusvaheline mälestusvõistlus kergejõustikus. Ksenija Balta läbis 60 meetrit ajaga 7,38 sekundit, Robin Nool viis teivashüppes isikliku rekordi 5.34ni.

Võistlusõhtu peamiseks tõmbenumbriks olnud Ksenija Balta ei vedanud alt: ta võitis 60 meetri sprindi ajaga 7,38 ja näitas, et vorm on Birminghami MMile mõeldes korralik. 31-aastase naise enda nimele kuuluv Eesti rekord on üheksa sajandikku parem.

Meeste teivashüppes viis 19-aastane Robin Nool isikliku rekordi 5.34ni. Ta proovis ka kõrgust 5.44, kuid seekord oli seda liiga palju. Suvise Berliini EMi normiks on 5.55. Eesti kõigi aegade siseedetabelis on temast kõrgemal veel Bukrejev (5.65), Erki Nool (5.50) ja Ramon Lindal (5.36).

Seevastu Eesti naiste teivashüppe rekordinaine Reena Koll jäi nullile.

Kuulitõukes noppis võidu 20aastane Jander Heil, kes viis isikliku siserekordi 18.43ni.

Naiste kaugushüppe võitis lõunanaaber Lauma Griva 6.10ga, Tähti Alver ületas samuti kuus meetrit – 6.09. Meeste kaugushüppes sai Hans-Christian Hausenberg viis nulli, kuid suutis end viimasel katsel kokku võtta ja viis Eesti hooaja tippmargi 7.49ni.

Meeste 60 meetri sprinti domineeris Richard Pulst kindlalt, ajaks mõõdeti 6,92. Sama pikal tõketega distantsil viis Johannes Treiel isikliku margi 8,02ni. Naiste hulgas võidutses sel distantsil ukrainlanna Hanna Plotitsina 8,15ga, Diana Suumann oli 24 sajandikku aeglasem.

Seevastu Eesti naiste teivashüppe rekordinaine Reena Koll jäi nullile.

Pildid leiab SIIT!