Edasi sisuni

Madis Mihkels võitis olümpiafestivalilt ka teise kulla

Bakuus toimuval Euroopa noorte olümpiafestivalil pälvis Eesti jalgrattur Madis Mihkels teise kuldmedali, kui lisaks temposõidule võidutses  ka grupisõidus.

Mihkelsi võiduajaks kujunes Bakuu teedel üks tund, 49 minutit ja 24 sekundit. Grupifinišis edestas ta itaallast Dario Igor Bellettat ja Slovakkia ratturit Martin Svrceki.

“Pärast lõpujoone ületamist sain kohe teada, et olen liider, kuid kaheksa poissi oli veel rajal. Ootuseminutid olid pingelised – ma ju ei teadnud, kas nad sõidavad mu aja üle või ei. Õnneks ei sõitnud,” meenutas Mihkels pärast eraldistarti Postimehega vesteldes võistluse ärevat lõppu.

Ka treener Caspar Austa jäi rahule nii kasvandiku sõiduga kui ka üheskoos vastu võetud otsusega võistluste eel veidi rahulikumalt treenida. “Valisimegi sellise taktika, et läheme Bakuusse värskuse pealt. Olen tõesti väga rahul, et sellega täkkesse tabasime,” avas Austa õpilase suure edu tagamaid.

Loe pikemalt nii Madis Mihkelsi kui treener Caspar Austa mõtteid võistluse ja tuleviku kohta Postimehest – https://sport.postimees.ee/6738675/suure-unistuse-poole-kuldne-duubel-juba-tehtud