Martin Kutmani 5. mälestusvõistlusel jäi napilt nägemata uus rahvusrekord

Eile toimusid Tartu Ülikooli spordihoones juba viiendat korda traditsioonilised Martin Kutmani mälestusvõistlused. Tihe võistluspäev tõi vaatajateni 12 heitlust, millest kerkis auga ka nii mõnigi TÜ ASK sportlane.

Üks säravamaid hetki võistlustpäevast oli kindlasti Martin Kutmani lapselapse Mariti võit tüdrukute 60m jooksus, mis kutsus hallis esile tormilise aplausi.

W1

Poiste sprindi stardis oli suur hulk TÜ ASK sportlasi, mis paneb kindlasti rõõmu tundma ala perspektiivi osas nii klubis kui ka väljaspool. Finaali võitis kindlalt Karl August Kalamees (7,69), teine Lauri Leppik (7,99) ning kolmas Jaagup Maidla (8,03).

Ksenija Balta alustas Tartu Ülikooli spordihoones toimunud Martin Kutmani mälestusvõistlusel sisehooaega, võites 60 meetri jooksu tulemusega 7,34, jäädes enda nimele kuuluvast Eesti rekordist vaid 0,05 sekundi võrra aeglasemaks. Teise koha sai ukrainlanna Maria Mokrova ajaga 7,54, kolmandaks jooksis ennast TÜ ASKi esindanud Maarja Kalev (7,60).

W3

Meeste sprindis edestas 6,84 jooksnud Kaspar Mesila Richard Pulsti vaid ühe sajandikuga, kolmanda koha sai 7,10 jooksnud Henri Sai. TÜ ASK sportlane Jakob Keller võttis tulemusega 7.60 neljanda koha.

Meeste teivashüppes ületasid nii norralane Eirik Greibrokk Dolve kui lätlane Mareks Arents 5.41, kuid võit läks vähem katseid teinud norralasele. Martin Paakspuu ületas kõrguse 4.91.

Naiste kaugushüppes läks esikoht ukrainlannale Alina Šuhhile, kelle parim katse kandus 6.10-ni. Teise koha sai lätlanna Lauma Griva (5.95), Liisa-Maria Truupõld hüppas parimal katsel 5.67.

Tüdrukute teivashüppes saavutasid TÜ ASK noored sportlased 2. ning 3. koha, vastavad tulemused teenisid välja Marianne Kivi (2,72) ning Caroline Laane (2,62).

Võitluste täistulemused leiab SIIT.

Spordiklubi tänab kõigi osalejaid ning loodab kindlasti taas kohtuda juba hiljemalt aasta pärast!