Edasi sisuni

Meie sulgpallurid tegid vägevaid esitlusi Soomes

24.-25.märtsil 2018 toimus Turus, Soome Eliitti sarja rahvusvaheline „ATV Clear Eliitti“ etapp sulgpallis, kus osales peaaegu 300 sulgpallurit. Parimad selgitati 14. sulgpalliväljakul. Selle turniiri omapära seisneb selles, et samaaegselt saab mängida liiga võistlusel, kuhu mängijad jagatakse taseme järgi (4 taset) ning noorte sarjas, kus mängitakse erinevates vanuseklassides (U9-15). Eestit esindasid  TÜASK-st Tregert Gustav Värv, Kaspar Sorge ja Ramona Üprus ning Nõo SK-st Oskar Männik, Rannar Zirk, Heili Merisalu ja Kerttu Voore. Sulgpallureid juhendasid treenerid Heiki Sorge ja Mart Mäerand.

A-liiga naisüksikmängus võitis esikoha Ramona Üprus, kes alistas soomlanna Jenni Kankanpää pingelises finaalis 43.minutiga kolmes geimis (21-16; 18-21; 21-15).

B-liigas meesteüksikmängu esikoha võitis Oskar Männik, kes alistas finaalis kahes geimis soomlase  Niklas Sorvali seisuga 21-8 ja 22-20.

Segapaarismängus jäid jagama 3.-4. kohta Ramona Üprus ja Rannar Zirk.

C-liigas jäid samuti 3.-4.kohta jagama naisüksikmängus  Heili Merisalu ja segapaarismängus Tregert Gustav Värv – Kerttu Voore.

U-15 vanuseklassis kuulusid kõik esikohad eestlastele. Tüdrukute üksikmängu võitis Ramona Üprus ja paarismängu Kerttu Voore – Heli Merisalu. Poiste üksikmängus võitis esikoha Oskar Männiku ja teise koha Rannar Zirk ning koos mängides võitsid poiste paarismängu.

U-13 vanuseklassi tüdrukute finaal oli jälle eestlaste päralt, kus esikoha võitis Kerttu Voore ja teiseks jäi Heili Merisalu. Poisteüksikmängus võitis esikoha Tregert Gustav Värv.

U-9 vanuseklassis sai esimesi võistluskogemusi saades Kaspar Sorge 3.koha.