Multispordi treeninggrupp pidas esimese suvelaagri

Tartu Ülikooli Akadeemilise spordiklubi 1.-2. klassi multispordi treeninggrupi lapsed osalesid oma esimeses suvelaagris Kääriku spordikeskuse.

Nelja laagripäeva jooksul jõuti TÜASKi jõutõstmise treeneri Peep Pälli juhendamisel ära teha palju põnevat. Peep on varasemalt olnud paljude erinevate spordialade üldkehalise ettevalmistuse treener.

Esimesel päeval oli kavas orienteerumine, kus tutvuti Kääriku ümbrusega ning “vallutati” Seinamägi. Teisel laagripäeval mängiti rannaliival rahvastepalli ja võrkpalli ning kunstmurul jalgpalli. Kolmapäeval viis esimese treeningu läbi külalistreener Henri Sillaste Põlvast, kes õpetas lastele käsipalli algtõdesid. Päeva teises pooles toimusid kergejõustiku testid (60 m jooksus, kaugushüppes, palliviskes ja 400 m jooksus).

Treeningute vahepealsetel taastuti ja nauditi Kääriku järve veemõnusid – sauna, supluse ja vettehüpetega. Hommikvõimlemisi ja õhtuseid tegevusi (liikumismänge, lauatennist ja mälumängu) aitas läbi viia Pala Kooli liikumise õpetaja Killu Vunk.

Viimasel laagripäeval oli kavas jõutreening, kus tutvuti erinevate jõumasinate ning jõuharjutustega. Multispordilaager lõpetati kokkuvõtete tegemisega, kus lapsed said TÜASK multispordilogoga T-särgi, laagri diplomi ja maiustuse.

Kui soovid tutvust teha mitme erineva spordialaga, siis just multisporditrenn on sinule õige. Grupi treeningud toimuvad kolm korda nädalas ja paralleelselt õpetatakse kolme spordiala ja kokku on õppekavas seitse erinevat spordiala.

Ootame kõiki 1.-3 klassi lapsi multispordi treeningutele. Täpsem info sport.ut.ee