Edasi sisuni

Noorte GP-sarja teine etapp peeti Tartus

19. oktoobril 2013 toimus sulgpallis Eesti noorte GP-sarja teine osavõistlus, kus osales kokku 145 sulgpallurit Lätist, Valgevenest ja Eesti erinevatest klubidest.

Võistlus toimus Tartu Ülikooli spordihoones, kus mängiti 14 sulgpalliväljakul, millel parimad selgitati viies vanuseklassis U-11-19 ning viies mänguliigis. Kokku mängiti 18709 punkti 252 mänguga. Mitmed noored sulgpallurid näitasid hooaja teisel osavõistlusel oma head vormi, võites esikohti mitmes erinevas mänguliigis.

U-19 vanuseklassis tuli kolmekordseks võitjaks sulgpalliklubi Triiton sulgpallur Heiki Zoober, kes võitis nii üksikmängus, poiste paarismängus koos klubikaaslase Sander Meritsaga ja segapaarismängus samuti klubikaaslase Marianne Haar´iga. Tüdrukutest tuli kahekordseks võitjaks Kätlin Lattik TÜASK –st, kes võitis üksikmängu ja paarismängu koos klubikaaslase Eva Arumetsaga.

U-17 vanuseklassis oli kaks kahekordet võitjat. Karl Kert Triitonist, olles ise on veel U-15 vanuseklassi sulgpallur, võitis nii üksikmängu, kui ka paarismängu koos Marcus Lõoga Nõo SK-st. Tüdrukute duubli tegi Grete Pall, kes võidutses nii üksikmängus, kui ka paarismängus koos klubikaaslase Eliise Kikasega.

U-15 vanuseklassis võitis kolmes mänguliigis Hannaliina Piho, kes saavutas võidud üksikmängus, paarismängus koos üksikmängu finaali vastasega Liisa-Lotta Tannikuga Triitonist ning segapaarismängus samuti Triitonist Matis Kaart´iga. Poiste seas sai duubliga hakkama sulgpallur Rando Stoltsen Viimsist, kes oli parim üksikmängus ning poiste paarismängus, kus partneriks oli klubikaaslane Paul Silm.

U-13 vanuseklassi ainuke kahekordne võitja oli Artur Ajupov Triitonist, kes võidutses üksikmängus ja poiste paarismängus koos treeningkaaslase Rain Pärn´aga. Tüdrkute üksikmängu võitja oli samuti Triitoni sulgpallur Victoria Sulbi ja paarismängu esikoht läks Nõo SK esindajatele Kirke Karolin Heiter´ile ja Karoly Raudsepp´ale.

U-11 ehk kõige nooremas vanuseklassis läks ainukesena esikoht Eestist väljapoole. Poiste üksikmängus kuulus esikoht Valgevene esindajale Kirill Ljaskovkiy´le. Tüdrkute esikoha võitis Catlyn Kruus Triitonist.

Parimad selgitati ka B-liigades, kus tüdrkute U-13 vanseklassi üksikmängu võitis Ingemari Org Triitonist ja U-15 võitjaks tuli TÜASK-i sulgpallur Katarina Meltser. Poiste U-13 esimene oli Alar Kotkas Nõo Sk-st, U-15 võitja Mait Allas klubist Heimtali suled ning U-17-s tuli võitjaks Karl-Oskar Alamaa Triitonist.

TÜ ASK paremad tulemused kokkuvõtlikult:

A-liiga

U-19 Tüdrukute üksikmäng 1. koht KÄTLIN LATTIK
Tüdrkute paarismäng 1. koht KÄTLIN LATTIK – EVA ARUMETS
Poiste üksikmäng 3. koht Sander Sauk
Poiste paarismäng 2. koht Sander Sauk – Andrei Kägo (Tallinn)
U-15 Tüdrkute üksikmäng 1. koht HANNALIINA PIHO
Tüdrukute paarismäng 1. koht HANNALIINA PIHO – Liisa-Lotte Tannik (Triiton)
Segapaarimäng 1. koht HANNALIINA PIHO – Matis Kaart (Triiton)
Poiste üksikmäng 3. koht Mikko-Leo Selg
Poiste paarismäng 3. koht Mikko-Leo Selg – Henri Pihlik (Triiton)

B-liiga
U-15 Tüdrukute üksikmäng 1. koht KATARINA MELTSER
U-13 Tüdrukute üksikmäng 3. koht Kateriina Keres
U-15 Poiste üksikmäng 2. koht Robin Nõmmela
U-13 Poiste üksikmäng 3. koht Kermo Keernik