Edasi sisuni

Peep Päll tuli seeniorite maailmameistriks, Eliise Mikomägi noorte maailma hõbe

Rumeenias Oradeas toimunud noorte, juuniorite ja seeniorite jõutõstmise maailmameistrivõistlustel saavutas Eliise Mikomägi noorte -84 kg kategoorias 2. koha ning jõutõstmise treener Peep Päll tuli seeniorite -74kg kategoorias maailmameistriks!

Eliise Mikomäeig alustas võistlust küki uue Eesti noorte rekordiga – 180 kg. Tasuks väike üksikala hõbemedal, alavõidu teenis 200 kiloga Wiktoria Cieczka Poolast. Erakordne olukord tekkis aga lamades surumises. Kuna Eliise ja poolatar Wiktoria Cieczka surusid mõlemad 95kg ning ka nende kehakaal oli võrdne (76,05), siis otsustas alavõidu saatuse loos! Ka seekord tuli meil siis leppida hõbemedaliga.

Võistluste viimane ala, jõutõmme, oli väga emotsionaalne ja dramaatiline. Eliise algraskus oli kindel 170 kg, konkurendil 150 kg. Seega oli taas mõlema võistlejat kogusumma võrdne – 445 kg. Poolatari 2. katse, raskusel 162,5 kg, ebaõnnestus. Eliise aga tõmbas maast üles 185 kg, mis viis ta ka juba uueks võistluste liidriks. Määravaks said võistlejate viimased katsed. Wiktoria tõmbas viimasel katsel üles määruste päraselt 172,5 kg. Et tulla võitjaks pidi meie noorsportlane minema tõstma raskust 195 kg. Sellega sai ka Eliise hakkama, aga paraku toimus enne lõppasendi fikseerimist, väike kangi tagasi vajumine ja seega katse ei lugenud. Nii pidi Eliise kokkuvõttes leppima 2. kohaga.

Noorte U18 -84kg esikolmiku tulemused:
Wiktoria Cieczka (POL), 200+95+172,5 = 467,5 kg
Ellise Mikomägi (EST), 180 (Enr) + 95 + 185 (Enr) = 460 kg (Enr)
Darta Berzina (LAT), 130+70+122,5 = 322,5 kg

See oli Eliise Mikomäele erinevate noorte jõutõstmise ja lamades surumise võistlustelt saadud alles esimene “kaotus” ehk täpsemalt 2. koht. Peaaegu kõikide osaletud võistlustel on Eliise alati püstitanud mingis tõsteviisis uue Eesti noorte rekordi.

Pandeemia tõttu toimus Ruumeenias ka Lõuna-Aafrika vabariiki planeeritud seeniorite MM. Soodsaid olusid ära kasutades võttis üle kuue aasta võistlustest osa ka TÜASKi jõutõstmise treener ja Tartu Ülikooli õppejõud Peep Päll. Tasuks M2 vanuserühma (50.-59.a) meeste -74 kg kategooria meistritiitel, tulemusega 180+115+215=515 kg. Kükis ja jõutõmbes tagasid antud tulemused ka alavõidud, millele lisandus surumises 2. koht (võitis Vidmantas Baublys Leedust, 125 kg).