Edasi sisuni

Ramona Üprus teenis U17 EMil 5. koha

Poolas 3.-7. septembril 2019 toimunud Euroopa U17 Meistrivõistlustel Gnieznos saavutas Ramona Üprus koos Catlyn Kruusiga neidude paarismängus 5. koha.

Esimeses ringis alistasid Üprus ja Kruus Küprose mängijad Kattirtzi ja Michaeli 21:13, 21:9. Teises ringis saadi jagu Norra duost Abusdal/Murtazalieva samuti kahes geimis 21:13, 21:14. Kaheksandikfinaalis kohtuti kahest tugevast üksikmängijast koosneva üheksanda paigutusega paari Heli Neiman (Iisrael) ja Veranika Tarusava (Valgevene). Kruus ja Üprus võitsid mängu kindlalt 21:12, 21:9. Veerandfinaalis tuli vastu võtta kaotus teise asetusega venelannadelt Anastasia Boiarun/Alena Iakovlevale 15:21, 13:21.

Veel osales Ramona segapaarismängus koos Oskar Männikuga ja jäid jagama 17. kohta ning üksikmängus piirdus Ramona teise ringiga.

Enne individuaalvõistlust 30. august – 3. september toimusid võistkondlikud U17 Meistrivõistlused, kus Eesti saavutas 9.koha. Eesti võistkonda esindas ka Ramona Üprus. Eesti võitis Walesi, Küprost ja Fääri saari ning pidi tunnistama Tsehhi paremust. Mängijaid juhendas U17 koondise peatreener heiki Sorge.