Reedel algab Tartu Basket Cup 2022
Sel nädalavahetusel, 3.-5. juunil, toimub Tartus Lõuna-Eesti suurim noorte korvpalliturniir , mis kuulub ainsa Eesti noorteturniirina FIBA egiidi alla ning millest võtab osa 56 tiimi üheksast eri riigist ehk kokku üle .

⭐️Kolmes poiste eliitvanuserühmas – U15, U14 ja U13 – leiab nimekaid klubisid üle Euroopa. U15 vanuses tulevad väljakule Euroliiga klubide Ž ja järelkasvud, kellel pakuvad konkurentsi Soome, Rootsi ja Baltikumi klubid. U14 vanuses on lisaks Žalgirise meeskonnale kaugemad külalised Gruusiast ning Saksamaalt. U13 vanuses astuvad Žalgirise ja Alba võistkondadele vastu näiteks võistkonnad Emek Heferist, Vilniusest, Nürnbergist ja teistest korvpallilinnadest. Turniiri võõrustab Tartu Ülikooli korvpallikool.

Eliitvanuserühmadele kõrval mängitakse ka poiste U12, U11 ja U10 turniirid ja tüdrukute U13 ning U11 mängud. Lisaks Tartu Ülikooli spordihoone viiele pallisaalile on kasutusele võetud ka Tartu Raatuse kooli ja Turu tn spordihoone saalid.
Tartu Ülikooli Akadeemilise spordiklubi juht ja turniiri korraldaja Gert Prants kutsub mängudele kaasa elama. “Mul on hea meel tõdeda, et saame Tartus üle mitme aasta jälle piiranguteta kõrgel tasemel noorte korvpalliturniiri korraldada. Sel aastal osalevad Tartu Basket Cupil väga nimekad Kaunase Žalgiris, Berliini Alba, Hapoel ning paljud teised tugevad kossuklubid. Otsustasime pakkuda eliitsarja koguni kolmele vanuseklassile, sest eelmistel aastatel jäi nende turniir ära. Laupäeva õhtul toimub turniiri raames osavus- ning pealtpanekuvõistlus, mis alati väga palju elevust tekitanud on. Ootame kõiki noortekossu sõpru mängudele kaasa elama,” sõnas Prants.

Turniirile kaasatakse Tartu ning Eesti korvpallikogukonda – appi tuleb suur hulk vabatahtlikke, patroonide hulka kuuluvad legendaarsed Anatoli Krikun, Marek Doronin ning Mailis Pokk. Nagu alati, koolitame ka sel turniiril oma kohtunike järelkasvu Aare Halliko valvsa pilgu all. Toimuvat kajastab kohapeal “Mängumehed” podcast eesotsas Kristo Saagega.
Turniiri avamine on reede õhtul kell 19.00 Tartu Ülikooli spordihoones.