Edasi sisuni

V2ljast- outside

Tartu Ülikooli Spordihoone (Ujula 4) pallisaalides saab harrastada: tennist, korvpalli, võrkpalli, saalihokit, jalgpalli või sulgpalli.

Lisainfo vabade aegade ning üüritingimuste kohta:

Kessu Kindsigo, ruumide koordinaator
E-post: kessu.kindsigo@ut.ee
Tel. 737 6281


Tartu Ülikooli spordihoone on erinevate spordialade harrastamiseks kaasaegne avar spordihoone. Olemas on  kergejõustikuhall, neli pallisaali, jõusaalid kolmel korrusel, tõstesaal, poksisaal, aeroobikasaal, sõudeergomeetrid, lauatennisesaal.

Aeroobikasaal - aerobics

Aeroobikasaal | Aerobics (254 m2)

Võimlemise lektorite valitud spetsiaalne põrandakate (15 mm kummimatt Pavigym Fitness), mis on sobiv eri aeroobikastiilide harrastamiseks ning võimlemisalaseks õppetööks ja treeninguteks. Peeglitega saal on väga hea varustusega (Reebok´i stepilauad ja bosupallid, bodypump-kangid, hantlid, venitusmatid, võimlemisvaip 15 x 15 m jne).

Poksisaal - Boxing

Poksisaal | Boxing (255 m2)

Poksisaalis paikneb statsionaarne rahvusvahelise poksiliidu nõuetele vastav poksiring mõõtudes 5 x 5 m. Ruumis on võimalik harrastada erinevaid kahevõitlusalasid, karated, kickboksing’ut jne. Laes olevatele siinidele riputatakse 15 poksikotti. Ruum on varustatud ka statsionaarse poksitablooga. Poksisaali on võimalik üürida poksitreeninguteks (ainult juhendaja olemas olul) ja võimlemiseks (väiksemad grupid).

 

Kergej6ustikuhall2 - athletics hall

Kergejõustikuhall | Athletics hall (5151 m2)

Kergejõustikuhalli ehitus, sisekujundus, radade, hüppe- ja heitesektorite paigutus ning inventar vastab IAAF-i võistlusmäärustele, mis on sätestatud võistlus-ja treeninghallidele.

Hallis on nelja jooksurajaga 200 m ring, 60 m sprindirada, väljaspool 200 m ringi soojendusrada, kõrgus-, teivas-, kaugus- ja kolmikhüppesektorid, spetsiaalne heitenurk ketta- ja vasaraheite ja odaviske treeninguteks sisetingimustes ning spetsiaalse tõukepakuga paigaldatav kuulitõukering.

Võimlemisnurgas on laest rippuvad võimlemisrõngad ja köied. Hallis on olemas ka pehmendusega topispalli viskesein ja ronimissein. Statsionaarne tribüün mahutab 410 inimest.

Kergejõustikuhalli on võimalik kohandada mitmesuguste suurürituste korraldamiseks. Selleks otstarbeks on olemas portatiivne põrand ja monteeritavad tribüünid 2500 inimesele, jooksuliider (jooksutempo määraja), elektrooniline ajavõtusüsteem, elektroonilised stardipakud (8 tk) ning valestardi fikseerimise seadmestik.

V2ike-saal-treeninguteks-ja-seminarideks - tabletennis and seminars

Lauatennisesaal | Table-tennis, seminars (176 m2)

Lauatennisesaal eri tasemega harrastajatele. Saalis on lauatennise laudade vahel eraldusbarjäärid ning kaks lauatennise punktilugemise mehaanilist tablood.

Lauatennisesaali on võimalik (Ujula 4) üürida:

  • võimlemiseks (seintes peeglid),
  • lauatennise mängimiseks (kuni 5 lauda),
  • seminaride korraldamiseks (kuni 80 tooli)

J6usaal1 Gym 1st

Jõusaal I korrus | Gym 1st floor (132 m2)

Klassikaline viie tõstepaigaga tõstesaal. Kummimattidega tõstetsoonis on kangitõstele vastupidav vabalt ujuv puitpõrand. Saal on sobiv jõutreeninguteks kõikidele spordialadele ning varustatud professionaalsete raskusketaste- ja tõstekangidega. Sobib jõutreeninguteks ning üldkehaliseks ettevalmistuseks eri spordialade harrastajatele.

J6usaal2 Gym 2nd

Jõusaal II korrus | Gym 2nd floor (132 m2)

Professionaalsete jõutrenažööride ja jõupinkidega varustatud jõusaal (Technogym), mis sobib jõutreeninguteks ning üldkehaliseks ettevalmistuseks eri spordialade harrastajatele.

Jalgratta ja s6udeelling - rowing

Ellinguhoone | Rowing and cycling (496 m2) ja paadisild