SELLi mängud tõid kokku 1669 osalejat

16.-18. mail toimusid Tartus rahvusvahelised tudengite spordivõistlused SELLi mängud, mille raames osales 14. spordialal kokku 1669 tudengit 60 erinevast kõrgkoolist. Osalejad saabusid Tartusse kümnest erinevast riigist, kõige kaugem neist Hiina, kuid tulijaid oli ka Belgiast, Saksamaalt, Eestist, Soomest, Gruusiast, Leedust, Lätist, Leedust, Venemaalt ja Slovakkiast.

Koduväljakutele kohaselt, tuli kõige suurem osalejaskond korraldajamaa Eesti ridadest – esindatud oli 14 kooli 508 tudengiga, kuid märkimisväärne delegatsioon oli ka Leedust – 12 kooli ja 401 osalejat, suuruselt kolmas delegatsioon tuli Lätist, esindatud oli 9 kõrgkooli 326 osalejaga. Kaugeim, Hiina delegatsioon oli esindatud 43 tudengiga 5 erinevast õppeasutusest.

Edukaim SELLi mängudel osalenud kõrgkool oli konkurentsitult Leedu Spordiülikool, kes viis koju 19 esikohta, 10 hõbemedalit ja 19 pronksikarva autasu. Sama palju medaleid – 48 – võitis Tartu Ülikool, kelle saagiks jäi 15 kuld-, 16 hõbe- ja 17 pronksmedalit. Edukuselt kolmas oli Läti Tehnikaülikool 25 poodiumikohaga.

Täpsem medalite jaotus

Tulemused alade lõikes

Mängude peakorraldaja Pille Tali sõnul õnnestusid mängud täielikult. „Olemas oli kõik, mis heaks spordiürituseks vaja – rõõmsad ja aktiivsed noored, hea ilm ja söök, parim linn sellise ürituse läbiviimiseks. Tartu spordirajatiste näol tagati sportlastele suurepärased tingimused sportlike saavutuste näitamiseks ning kellel jõudu jätkus, ka õhtusteks tantsupõrandate vallutusteks.“

Tali sõnul töötas ka SELL 2014 meeskond tugeva tiimina. „SELL 2014 korraldusmeeskond tegi aasta otsa väga tugevalt tööd ja reedest pühapäevani panid sellele tööle väärika punkti SELL 2014 osalejad. Me kõik võime nende mängude üle uhked olla ja jääme ootama 2018. aasta Tartus toimuvaid SELLi mänge.“

SELLi mängud 2015 toimuvad Leedus Kaunases.