Edasi sisuni

Sisemeistrivõistlustelt 13 kulda ja üks sise-EM normi täitmine

Tartu Ülikooli Akadeemilise Spordiklubi kergejõustiklased tõid talvistelt Eesti meistrivõistlustelt 13 kulda ja kokku 22 medalit. Kahekordseks meistriks tulid Maris Mägi, Jekaterina Patjuk ning Allar Lamp.

Äsja Lõuna-Aafrika Vabariigist treeninglaagrist saabunud Maris Mägi püstitas Lasnamäe kergejõustikuhallis toimunud sisemeistrivõistlustel 200 meetri jooksus isikliku rekordi 24,22, mis andis ka kuldmedali. Päev varem võitis Mägi kulla ka 400m jooksus ajaga 55,08.

Jekaterina Patjukile ei olnud vastast 1500m ja 3000m jooksus, mille tartlanna võitis aegadega 4.34,13 ja 9.37,82.

Meeste 1500m jooksus pidas Allar Lamp põneva duelli klubikaaslase Tiidrek Nurmega ning võitis kulla ajaga 3.49,38 ja edestades Nurmet vaid 55 sajandikuga. Lamp teenis kulla ka 3000m jooksus ajaga 8.18,30.

Veiko Kriisk võitis teivashüppes tulemusega 5.30 ja täitis sellega ühtlasi ka viienda eestlasena Praha sise-EMi normi.

Maarja Kalev võitis kulla 60m jooksus ajaga 7,44. Markus Ellisaar oli parim 200m jooksus ajaga 22.01 ning 800m jooksus jäi uue isikliku rekordi 1.50,12 jooksnud Raimond Valleril napilt täitmata sise-EMi norm.

Nelik Jakob Goroško, Sten Ütsmüts, Raimond Valler ja Rasmus Mägi uuendasid Eesti 4 x 400 meetri teatejooksu siserekordit. Uueks rekordiks on 3.16,61 ja sellega parandati senint sisemark koguni 9,48 sekundi võrra!

Naiste teatejooksus võimutses samuti TÜASK (Liis Roose, Karmen Veerme, Grit Šadeiko, Maris Mägi), uueks Eesti tippmargiks on nüüdsest 3.48,75.

13 kulda ja kokku 22 medalite teeninud TÜ ASK võistkonna esindaja Tiina Torop hindas võistluseid väga kordaläinuks. „Sisemeistrivõistlustel läks paremini kui julgesin loota. Minu enda õpilastest enamik tegi hooaja margi või isikliku rekordi. Terve spordiklubi delegatsioon esines silmatorkavalt hästi, tuli üks EM normi täitmine ja ühtegi suuremate altminekut ei olnud. Võistlustel tekkis hea klubitunne ja toetus ka pealtvaatajatelt.“

Intervjuud, fotod ja täismahus võistluspäevad on nähtaval Delfi Sport keskkonnas – http://sport.delfi.ee/news/kergejoustik/eesti/

TÜ ASK sportlaste medalid 2015. aasta talvistel meistrivõistlustel:
Kuld
Maris Mägi – 400m (55,08), 200m (24,22)
Jekaterina Patjuk – 1500m (4.34,13), 3000m (9.37,82)
Allar Lamp – 1500m (3.49,98), 3000m (8.18.30)
Veiko Kriisk – teivashüpe (5.30)
Maarja Kalev- 60m (7,44)
Markus Ellisaar – 200m (22.01)
Raimond Valler – 800m (1.50,12)
Grit Šadeiko – 60m Tj (8,28)
Liis Roose, Karmen Veerme, Grit Šadeiko, Maris Mägi – 4x400m (3.48.75 (ER))
Jakob Goroško, Sten Ütsmüts, Raimond Valler, Rasmus Mägi – (4x400m 3.16.61 (ER))