Spordiklubis jätkub treeningtegevus 18. mail

Vabariigi Valitsuse korraldusega lubatakse alates 18. maist 2020 taas siseruumides toimuvad sporditreeningud.

Jälgida tuleb järgmisi üldpõhimõtteid:

• Treeningruumis tohib viibida inimesi kuni 50% ruumi tavapärasest täituvusest.
  • Kui treening toimub grupis, siis selle suurus ei tohi ületada 10 inimest.
  • Peab olema tagatud, et inimesed saavad hoida teineteisega 2m vahet

Alates 1. juunist kaob ära grupi suurusele seatud nõue, aga ruumi täituvuse ja 2m vahe nõue jäävad.

Spordiklubi juhatus on otsustanud, et Tartu Ülikooli spordihoones jälgitakse eelpool toodud nõuded ning tegevuse korraldatud järgmiselt:

• Perioodil 18. mai kuni 22. juuni on Tartu Ülikooli spordihoone avatud esmaspäevast reedeni kell 8.00-21.00, nädalavahetusel 9.00-20.00.
  • Spordiklubisse saabujad on kohustatud fuajees desinfitseerima käed.
  • Gruppides treenimisel ei tohi grupi suurus ületada 10 inimest.
  • Spordikooli treeningtegevus toimub tunniplaani alusel. Täpsemat infot treeningute aegade, kohtade ja vajadusel gruppide jagunemise osas annavad spordikooli treenerid.
  • Kergejõustikuhallis korraga treenijate arv ei tohi ületada 70 inimest, sh kaljuronimisseina kasutajad.
  • Riietusruume saab kasutada, aga arvestada tuleb seda, et inimesed hoiaksid omavahel 2m vahet.
  • Jõusaalis korraga treenijate arv ei tohi ületada 10 inimest. Spordiklubi on loonud tingimused treeningvahendite desinfitseerimiseks pärast kasutamist ning spordihoone poolt tehakse üks kord päevas koristus ja vahendite desinfitseerimine. Iga treenija peaks enda järel kasutatud vahendid desinfitseerima.
  • Fitnessiklubi rühmatrennid toimuvad tunniplaani alusel ja eelbroneerimisega aadressil fitplan.ut.ee.
  • Fitnessiklubi perioodi või korrapääsmetega pääseb treenima kergejõustikuhalli ja kolmanda korruse jõusaali juhul, kui ruumis lubatud treenijate arv ei ole täis.
  • Rentnikute tegevus toimub eelbroneerimise alusel ja treenimisel ei tohi grupi suurus ületada 10 inimest ning tagatud peab olema kuni 50% ruumi täituvuse nõue.

Spordiklubi soov on luua antud oludes parimad võimalused treenimiseks. Samas peame arvestama valitsuse seatud piirangutega ja täidame neid parimal viisil. See võib endaga kaasa tuua pikemaid protseduure või tavapärasest erinevaid tingimusi. Loodame meie külastajate, treenerite ja sportlaste mõistvale suhtumisele nõuete täitmisel.

Vabandame juba ette, kui kehtestatud reeglid tekitavad ebamugavusi, aga nende eesmärk on vähendada võimalust viiruse leviku uueks laineks ning sellest tulenevaks piiranguteks.

Vaata ka:

Vabariigi Valitsuse juhend siseruumis treeningute korraldamiseks (.pdf)

Vabariigi Valitsuse juhend vabas õhus spordivõistluste korraldamiseks (.pdf)

Jõudu!