Sten Tristan Raid võitis BMX krossi Euroopa karikasarja etapi

Tartu Ülikooli Akadeemilise Spordiklubi rattur Sten Tristan Raid võitis täna Belgias toimunud hooaja viimase BMX krossi Euroopa karikasarja etapi. See oli käesoleval hooajal tal juba neljas etapivõit.

Sten (B11) mainib, et ta tahtis eelsõitudes proovida rada läbida katsetades erinevaid tehnilisi elemente, et saada aru kuidas saab kõige kiiremini. Ta võitis kõik eelsõidud ning ¼ finaali. Poolfinaalis sõitis Sten välja teise koha.

Finaalsõidult võis oodata palju põnevust. Eesti noorrattur, kes sel aastal oli Euroopa meistrivõistlustel neljas, asus võistelma valitseva Maailma- ja Euroopameistri, Maailmameistrivõistluste kolmanda ja kuuenda koha saanud ratturitega ning Euroopa meistrivõistlustel kuuenda ja kaheksanda koha saanud ratturitega.

Finaalis oli Sten esimesel sirgel teisel kohal. Viimasel sirgel õnnestus tal mööduda Belgia ratturist ning siit etapivõit tuligi.

“Kokkuvõttes läks hästi ja ma olen rõõmus. Finaalis oli mul jalg pedaalil halvasti ja ma ei saanud alguses sõita nii nagu tahtsin. Kolmandal sirgel sain jala õigesti pedaalile ja hakkasin siis hoogu koguma, et Noë Erlichile järele jõuda. Kurvist sain suure hoo ja neljandal sirgel talle juba kõrvale. Enne finishijoont saingi mööda,” võttis Sten finaali sõidu kokku. Suurepärane lõpp Euroopa karikasarjale Eesti jaoks.

Steni treeneriks Tartu Ülikooli Akadeemilises Spordiklubis on Siim Lepik.