Edasi sisuni

Sulgpalluritel väga võidukas nädalavahetus!

1.-4.juunil 2017 toimus Lätis, Jelgavas Euroopa MK-etapp sulgpallis  „Yonex Latvian International 2017“, kus osales 230 sulgpallurit 30 riigist. Samal ajal toimusid 4. juunil A Le Coq’i spordihoones Tartumaa meistrivõistlused, kust TÜ ASK sportlastele le samuti kaks meistritiitlit lisaks

Esmalt Lätis toimunud võistlusest. Esmakordselt Eesti sulgpalli ajaloos saavutati Euroopa MK-etapil meespaarismängus 1.koht ja sellega said hakkama Raul Käsner ja Kristjan Kaljurand Tartu Ülikooli Akadeemilisest Spordiklubist. Meespaarismängus osales kokku 48 paari ja esikoha võitmiseks pidid Raul ja Kristjan võitma 5 kohtumist. Esimeses ringis võideti kaasmaalasi Rainer Kaljumäe/Matis Kaarti seisuga 21:17; 21:17, teises ringis olid vastasteks iirlased Mark Brady/Ciaran Chambers, kes alistati samuti kahes geimis 21:18; 21:17. Veerandifinaalis olid vastasteks inglased Dean George/Zach Russ, mis oli ka kõige tasavägisem ring: võitja selgitamiseks läks vaja kolme geimi. Esimese geimi võitsid meie mehed 21:18, siis kaotasid 22:24 ja kolmandas geimis suutsid näidata kindlamat mängu ning võitsid 21:17. Poolfinaalis kohtuti Prantsusmaa esindajatega Eloi Adam/Samy Corvee-ga, kes alistati seisuga 21:18; 21:17. Finaalis olid samuti vastasteks prantslased Mathieu Gangloff/Tom Rodrigues, keda võideti kahes geimis 21:15 ja 21:19.

Rauli ja Kristjani sõnul võitsid nad esikoha tänu sellele, et mängu kvaliteet paranes mäng mängult, kaitse pidas ning suutsid terve võistluse läbi hoida enda initsiatiivi ja otsustavatel momentidel vältida lihtvigu.

*        *      *

4.juunil 2017 toimusid A Le Coq’i spordihoones Tartumaa meistrivõistlused sulgpallis.

U-19 vanuseklassi tüdrukute üksikmängus Tartumaa meister on Hannaliina Piho, U-17 vanuseklassi tüdrukute üksikmängus Tartumaa meister on tänavu Ramona Üprus ja U13 vanuseklassis poiste üksikmängus teenis 4.koha Tregert Gustav Värv.