Edasi sisuni

Suurepärased tulemused klassikalise jõutõstmise Eesti meistrivõistlustelt

Tallinna Sparta spordiklubis selgusid 2019. aasta Eesti Meistrid klassikalises jõutõstmises. TÜASK sportlastest tulid Eesti meistriteks avatud klassis naiste arvestuses Eliise Mikomägi ja meeste arvestuses Alex-Edward Raus.

Eesti meistriteks tulid noorte klassis (kuni 18a)lisaks Eliise Mikomäele ka Mikk Lehtoja ja Tanel Saimre ning juunioritest (kuni 23a) Agris Reppo ja Patrick Lomp.

Võistkondlikus arvestuses olid parimad nii meie juuniorid ja mehed.

Eesti rekordeid parandasid noorsportlast Eliise Mikomägi (Eesti rekordiparandused kõikidel aladel!)
ja seeniorite klassis (40-50a) Marju Vaagen (92,5 kg jõutõmbes) ja Maarja Öpik (57,5 kg lamades surumises).

TÜASK jõutõstjate tulemused (medalivõitjad):

NAISED

Noorte Absoluutarvestuses
1. Eliise Mikomägi (-84 kg, Kükk- 112,5 nER + lamades surumine- 65 nER + jõutõmme- 122,5 nER = kogusumma- 302,5 kg nER

Avatud klass
-52 kg
3. Marju Vaagen, 62,5+35+92,5(m1 ER)= 190 kg

-63 kg
3. Anne Laidla, 87,5+45+110 = 242,5 kg

-84 kg
1. Eliise Miomägi, 112,5 nER + 65 nER + 122,5 nER = 302,5 kg nER
3. Mirjam Reino, 100+60+125= 285 kg

Võistkondlikus arvestuses:
3. TÜASK naiskond (ELiise Mikomägi, Mirjam Reino, Anne Laidla)

MEHED

Noored
-74 kg
3. Bruno Truuse, 135+100+180= 415

-83 kg
3. Freddy Jakobson, 165+107,5+192,5 = 465 kg

-93 kg
2. Gabriel Mälton, 140+95+197,5 = 432,5 kg

-105 kg
1. Mikk Lehtoja, 190 + 115 + 190 = 495 kg

-120 kg
1.Tanel Saimre, 215 nER + 112,5 + 265 nER = 592,5 kg nER

Absoluutarvestuses
2. Tanel Saimre

Võistkondlikus arvestuses
2.TÜASK 1. võistkond (Eliise Mikomägi,Freddy Jakobson ja Tanel Saimre)
3. TÜASK 2. võistkond (Gabriel Mälton, Mikk Lehtoja, Bruno Truuse)

Juuniorid
-93 kg
1. Agris Reppo, 202,5+152,5+260 = 615 kg
2. Mihkel Ruut 207,5+127,5+245 = 580 kg
3. Mark Kihu, 207,5+127,5+237,5= 572,5 kg

-105 kg
1. Patric Lomp, 190+125+215 = 530 kg
2. Rainer Raiend, 170+110+200 = 480 kg

Absoluutarvestuses
3. Agris Reppo

Võistkondlikus arvestuses
1. TÜASK (Agris Reppo, Mihkel Ruut, Mark Kihu)
2. TÜASK 2. võistkond (Mirjam Reino, Patric Lomp, Rainer Raiend)

Avatud klassis
-74 kg
2. Andres Oja, 185+140+240 = 565 kg
3. Allan Nikopensius, 160+130+230 = 520 kg

-83 kg
2. Harri Olak, 230+150+260 = 640 kg

-93 kg
2. Siim Sammalkivi, 245+167,5+282,5 = 695 kg
3. Agris Reppo, 202,5+152,5+260 = 615 kg

-105 kg
1. Alex-Edward Raus, 300+180+295 = 775 kg

Absoluutarvestuses
2. Alex-Edward Raus

Meeskondlikus arvestuses
1. TÜASK (Alex-Edward Raus, Siim Sammalkivi, Harri Olak, Andres Oja)