Edasi sisuni

Tartu linn saadab noorsportlased Jeruusalemma

Tartu Linn lähetas 11 noorsportlast Rahvusvahelistele Laste Mängudele Jeruusalemma. Tegemist on olümpiamängude formaadis võistlustega noorsportlastele. “See on meie noortele suurepärane võimalus kogeda suurvõistluste hõngu ja kohtuda omavanuste sportlastega üle maailma,” sõnas Tartu linna abilinnapea Tiia Teppan. 

Võistlustel osaleb üle 2000 noorsportlase üle maailma. Laste mängudel osalevad linnade, mitte riikide koondised. Meie spordiklubist lähetati kolm sportlast – Marit Kutman, Karl-August Kalamees, Grette-Ly Mäesalu.

 

Kõrgetasemelistel võistlustel osaleb üle 2000 noorsportlase üle maailma. Laste mängudel osalevad linnade, mitte riikide koondised. Tartu osaleb võistlustel teist aastat. Eelmisel aastal Kaunases toimunud mängudel olid Tartu noorsportlased edukad – võideti kolm hõbemedalit: kaks judos ja üks tütarlaste korvpallis. Rahvusvahelised laste mängud on mõeldud 13-15-aastastele noorsportlastele, kes veel vanuse tõttu muudel rahvusvahelistel tiitlivõistlustel osaleda ei saa.

Tartu delegatsioon on 15-liikmeline: 11 noorsportlast, 2 treenerit, linna sporditeenistuse juhataja ja võistkonna tehniline juht. Mängud viiakse läbi 9 erineval spordialal ja Tartu osaleb sel korral judos ja kergejõustikus.

allikas: http://sport.goodnews.ee/tartu-linn-saadab-noorsportlased-jeruusalemmas-toimuvatele-laste-spordimangudele/