Tartu Ülikool/Glassdrive teenis käsipalli esiliigas pronksmedalid

Eesti käsipalli MV esiliigas toimus nädalavahetusel 27.-28. aprillil finaalturniir Viljandis, kus esiliiga neli parimat võistkonda mängisid poolfinaalid ning selgitasid medalikolmiku.

Laupäeval peetud poolfinaalis kohtus Tartu Ülikool /Glassdrive kohaliku Viljandi Spordikooli võistkonnaga. Viljandi Spordikool võttis 10 väravalise võidu 31:21 (14:12). Pronksmängus tuli Tartu Ülikool/Glassdrive vastaseks HC Tallas.

Põhiturniiril Tartu Ülikoolile avamängu 15 väravaga kaotanud ja teise ühega võitnud HC Tallas alustas pronksimängu tormiliselt – päev varem poolfinaalis Põlva/Arcwoodile kaheksa väravat visanud Martti Viitkar avas skoori, järgnes kaks kiirrünnakut ning Tallas juhtis kahe ja poole minutiga 3:0.

Seitse minutit hiljem oli tablool aga viik 3:3 ning kohe viis Rando Sein TÜ juhtima. Kevin Klimov pani tartlaste värava pea täielikult lukku ja Tallas sai 14-minutilise perioodi jooksul vaid ühe värava. Ülikool läks pärast kaht Siim Markus Saarendi tabamust ja Raiko Roosna täpset karistusviset juba kolmega ette.

Tallase poolel oli heas hoos Viitkar, kelle päeva viies värav tõi 24. minutil uuesti viigi, 9:9. Juhtima pealinlased ei saanud, aga vastaseid kaugele eest ka ei lubanud ning vaheajaks juhtis TÜ 13:12. Tallas alustas teistki pooltundi hästi ning Markus Oliver Mädo viis meeskonna jälle juhtima 15:14.

Ülikoolimehed jäid veel vähemusse, ent just siis tabas Klaus Peeter Rüütli kaks korda järjest, seisuks 16:15. Tallase mängu lõhkusid omakorda järjest tulnud eemaldamised ning tartlased libisesid eest. Vahe hakkas vaikselt, aga kindlalt kasvama ja Tartu Ülikool võitis pronksmedalid tulemusega 29:22.

Viitkar viskas pooled Tallase väravatest, tartlased skoorisid ühtlasemalt – Sein tabas kuus, Rüütli viis, Saarend, Roosna ja Mihkel Keldoja neli korda. Sein lõpetas esiliiga ülekaalukalt parima snaiprina, visates hooaja jooksul 158 väravat. Esiliiga parimaks mängijaks valiti Aleksander Pertelson Viljandi Spordikoolist.

Märkimisväärne, et Esiliiga parimate väravaküttide esikolmikus on kaks TÜ/Glassdrive mängijat. Suure ülekaaluga parim väravakütt esiliigas oli TÜ/Glassdrive vasaksisemine pikk viskekahur Rando Sein.

Esiliiga parimad väravakütid: Rando Sein (TÜ) – 158, Aleksander Pertelson (Viljandi SK) – 113, Klaus Peeter Rüütli (TÜ) – 111, Ragnar Põldma (Tallinna Oskar) – 104, Tarmo Ulla (HC Tallinn 2) – 101, Margo Piksööt – 95, Raido Peedomaa (mõl. Põlva/Arcwood) – 89, Martti Viitkar (Tallas) – 87 väravat.

Suured õnnesoovid kogu meeskonnale eduka hooaja puhul !