Tartu Ülikool pälvis kõige rohkem medaleid võitnud ja sportlikuima kõrgkooli tiitli

2020. aasta üliõpilaste meistrivõistlusted on selleks aastaks peetud. Eesti Akadeemiline Spordiliit võttis selle keerulise aasta kokku ja selgitas välja parimad kõrgkoolid kahes kategoorias – kõige rohkem medaleid võitnud ja sportlikuim kõrgkool.

Medaleid jagati kokku viieteistkümnel võistlusel.

Kulla arvestuses haaras tiitli Tartu Ülikool 56 medaliga (22 kulda, 17 hõbedat ja 17 pronksi), teisele kohale jäi Tallinna Tehnikaülikool 24 medaliga (12 kulda, 6 hõbedat ja 6 pronksi) ja kolmandale Sisekaitseakadeemia 31 medaliga (9 kulda, 9 hõbedat ja 13 pronksi).

Kõige sportlikumaks kõrgkooliks tuli Tartu Ülikool (464 punktiga), edestades Sisekaitseakadeemiat (412 punkti). Kolmanda koha saavutas Tallinna Tehnikaülikool 295,5 punktiga.

Tartu Ülikool ja Sisekaitseakadeemia olid ka kõige aktiivsemad koolid üliõpilaste meistrivõistlustel, kuigi võrreldes varasemate aastatega on kõik koolid aktiivsemalt meistrivõistlustest osa võtnud. Loodame, et ka uuel aastal jätkavad kõrgkoolid sama suure või suuremagi hooga üksteisega mõõtu võtmisel.

Tartu Ülikool – kõige rohkem medaleid võitnud ja sportlikuim kõrgkool aastal 2020!! 📣🤩

Üliõpilaste meistrivõistlusted…

Posted by Tartu Ülikooli Akadeemiline Spordiklubi on Neljapäev, 17. detsember 2020