Edasi sisuni

Tartu Ülikool võidutses üliõpilaste korvpalli MV nii meeste kui naiste arvestuses

Laupäeval, 19. detsembril kohtusid Tartus TÜ Spordihoones korvpallurid, et selgitada välja 2015 aasta viimased üliõpilasmeistrid. Meeste arvestuses oli viiest eelregistreerunud meeskonnast kohale tulnud neli (TÜ, EMÜ, TLÜ ja SKA) ning naiste arvestuses osales samuti neli võistkonda (TÜ I, TÜ II, TLÜ ja EMÜ). Kõik osalenud võistkonnad pidid üliõpilasmeistri väljaselgitamiseks omavahel läbi mängima.

Meeste arvestuses läksid esimestes ringis kokku Eesti Maaülikool ja Tartu Ülikool ning Tallinna Ülikool ja Sisekaitseakadeemia. Tasavägistes mängudes pidi valitsev korvpalli üliõpilasmeister, Eesti Maaülikool, vastu võtma  kaotuse (40:46) Tartu Ülikoolilt. Samal ajal toimunud teises mängus õnnestus Tallinna Ülikoolil lõpusekundite heitluses võita Sisekaitseakadeemiat (38:37). Teises ringis kaldusid mängud ühepoolseks ning  Tartu Ülikool võttis Sisekaitseakadeemia üle võidu tulemusega 69:28 ning Eesti Maaülikool oli üle Tallinna Ülikoolist 78:59. Ka kolmanda ringi mängud olid meeste turniiril ühekülgsed, kus Tartu Ülikool võitis Tallinna Ülikooli 63:44 ning Eesti Maaülikool oli parem Sisekaitseakadeemiast 68:54. Eesti üliõpilasmeistriks tuli 2015 aastal Tartu Ülikooli meeskond, kes kogus turniiri lõpuks kolm võitu (6p). Teisele kohale tuli Eesti Maaülikool (5p), kolmandale kohale Tallinna Ülikool (4p) ning neljandaks jäi Sisekaitseakadeemia (3p).

Naiste turniiril läksid esimeses ringis omavahel kokku Tartu Ülikooli I ja Tartu Ülikool, kus TÜ I pidi tunnistama TÜ II naiskonna veenvat üleolekut (51:37) ning Tallinna Ülikool  ja Eesti Maaülikool, kus lõpptulemusega 61:49 võitsid pealinlased. Teises ringis olid võidukad mõlemad TÜ naiskonnad. Tartu Ülikooli I naiskond võitis Eesti Maaülikooli tulemusega 67:23 ning Tartu Ülikooli II naiskond näitas head mängu võites Tallinna Ülikooli tulemusega 55:28. Päeva viimastes mängudes läksid omavahel vastamisi TÜ II ja EMÜ ning TÜ I ja TLÜ. Kui tartlaste omavaheline mäng kujunes taaskord ühepoolseks (58:16 TÜ II-le), siis Tartu Ülikooli ja Tallinna Ülikooli vahelises mängud suutsid tartlannad oma paremuse maksma panna alles teisel poolajal, võites kogu mängu 33:25.

Üliõpilaste meistriks korvpallis tuli 2015 aastal Tartu Ülikool II naiskond (6p), hõbemedali võitis Tartu Ülikooli I naiskond (5 punkti) ning pronksmedali said Tallinna Ülikooli neiud (4p).  Ühegi võiduta jäid sel aastal neljandaks Eesti Maaülikooli esindajad (3p).

Korvpalli MV-te tulemused leitavd EASLi kodulehel kalendri alt.
Pildivalikuga saate tutvuda EASLi Facebooki lehel.
Yli6pilaskorvpall_N_v2ike