Tartu Ülikool võidutses üliõpilaste võrkpalli meistrivõistlustel!

Laupäeval, 5. novembril, toimusid Tartus EMÜ Spordihoones Eesti üliõpilaste meistrivõistlused võrkpallis. Kokku osales viis naiskonda ja üheksa meeskonda ning mõlemas arvestuses võidutsesid Tartu Ülikooli võistkonnad!

Naiste arvestuses asusid medalite nimel võistlema Tallinna Tehnikaülikooli, Tallinna Ülikooli, Tartu Ülikooli, Sisekaitseakadeemia ja Tartu Tervishoiu Kõrkooli võistkonnad. Kõik naiskonnad pidid võitja väljaselgitamiseks omavahel läbi mängida. Eriti põnevaks kujunes võistlus just kuldmedalikonkurentsis, kus TTÜ, TLÜ ja TÜ olid kõik võistluse lõpuks tabelisse  kogunud 4 võitu ja ühe kaotuse. Parima geimide vahega tuli 2016.a. võrkpalli üliõpilasmeistriks Tartu Ülikooli naiskond! Hõbedased medalid said kaela TLÜ neiud ning proksmedalid läksid TTÜ võistkonnale.

TÜ naiskonna koosseisu kuulusid Liis Noormets, Liisa Soomets, Mari Arak, Kerttu Lääne, Kristi Vink, Laura Reiter, Kaisa Lüütsepp, Raili Kont-Kontson, Gerli Toomela, Anna Zadoronaja ja treener Andrei Ojamets.

TÜ naiskond

Meeste turniiril paigutati kõik 9 võistkonda kolmestesse alagruppidesse, kust edasi poolfinaali pääsesid alagruppide võitjad ning parim teine koht. Seal kohtusid omavahel TTÜ ja EMÜ I võistkond ning TÜ ja Kõrgem Sõjakool. Eesti Maaülikooli esindusmeeskonnal jätkus TTÜ vastu rammu vaid esimeseks geimiks, mis põnevas heitluses kaotati 21:18. Teine geim läks TTÜ-le juba mõnevõrra kindlamalt (21:15). Teine poolfinaal kujunes suhteliselt ühepoolseks, kui TÜ ja KSK vahel tegid Eesti suurima kõrgkooli esindajad jõudude vahekorra selgeks juba esimeses geimis, võites selle koguni 21:6. Teises geimis osutasid Kõrgema Sõjakooli esindajad küll rohkem vastupanu, kuid 21:15 oli tõsiasi, mis viis finaali Tartu Ülikooli.

Finaalis kohtusid tiitlikaitsja TTÜ ja eelmisel aastal meistrivõistlustelt koguni eemale jäänud TÜ meeskond. Viimastel aastatel võitmatuna püsinud Tallinna Tehnikaülikooli meeskond näitas esimeses geimis mitte kõige kindlamat mängu, võites selle siiski tartlaste ees 21:19. Teises geimis suutis ilma varumängijateta Tartu Ülikooli meeskond omamängu veelgi parandada, mis tagas ka geimi võidu (21:16). Kolmandas ja otsustavas geimis võtsid tartlased juhtohjad enda kätte juba päris alguses. Kuigi TTÜ-l õnnestus lõpuks vahe vähendada vaid ühele punktile, suutis TÜ esindusmeeskond keerata mängu saatuse enda kasuks, võites geimi 15:13 ning teenides sellega ka magusa turniirivõidu.

TÜ meeskonda kuulusid Maksim Ševtšenko, Silver Koni, Olev Abel, Reimo Alas, Mario Liiva ja Mario Mutli, treeneriks oli Andre Liima. Palju õnne!

TÜ meeskond

Seega on 2016 aasta parimad üliõpilasvõrkpallurid  nii meeste kui ka naiste arvestuses Tartu Ülikoolist, kes teenisid sellega õiguse  esindada Eestit tuleval aastal Euroopa kõrgkoolide MV-el (http://volleyball2017.eusa.eu/)  Rzeszow’is, Poolas.