Tartu Ülikool võitis 35 medalit SELLi mängudelt

8.-20. maini toimusid Tartus juba 34. korda SELLi mängud, kus osales kokku 1150 tudengit 49 ülikoolist üheksast erinevast riigist. Kõige kaugemad osalejad olid kohale sõitnud Hiinast. Tartu Ülikooli oli 35 võidetud medaliga teisel kohal, 38 medaliga jõudis esikohale Leedu Spordiülikool. Kõik kolm esikohta võitsid TÜ naissulgpallurid naiste üksikmängudes (kuld: Kristin Kuuba, hõbe: Kati-Kreet Marran, pronks: Helis Pajuste), meeste üksikmängus jõudis pronksmedalile Mikk Õunmaa. Kergejõustikus heitis kuldmedali vääriliselt Kristel Loorits (36,36), hõbedale jõudsid kettaheites Kadi Kilgi (30,33), 400m jooksus Liis Roose (56,27) ja 800m jooksus Deniss Šalkauskas (1.55,30). Võistkondlikel aladel paistsid enim silma TÜ naised: 3. koht toodi koju nii võrk- kui korvpallivõistlustelt. Ujujatest võitis Kevin Vabaorg pronksi 100m seliliujumises ning 1. kohale jõudis ujujate teatevõistkond (koosseisus Kevin Vabaorg, Karel Seli, Paula-Brit Siimar ja Diana Päslane) 4x50m kompleksujumises. Jõutõstjatest oli kuldmedali vääriline Ekaterina Grigoreva (-84kg), hõbeda võitsid Tuule Tamme (-57kg) ja Maksim Grigorev (>105kg). Maadluses võideti esikohti kolm: Katri-Aveli Säärits (50kg), Anette Traks (68kg) ja Kaimo Aljas (74kg), teisele kohale jõudis Eva-Susanna Reedi (62kg). Kuigi lauatennises võidutsesid peamiselt hiina tudengid, jõudsid naiste paarismängus tublile 3.-4. kohale TÜ lauatennisistid Getter Põru ja Airi Avameri.

Pildid: https://www.facebook.com/sellgames2018/

Tartu Ülikooli Akadeemiline Spordiklubi õnnitleb oma sportlasi!

Järgmised SELLi mängud toimuvad 2019. aastal Leedus.