Korvpallinaiskond võitis meistrivõistluste pronksi

Eesti meistrivõistluste kolmandas pronksimängus võitis Tartu Ülikool koduväljakul kindlalt 65:45 Audentese SG/Noortekoondist ning teenis võitudega 2:1 pronksi. Otsustavat kohtumist kaunistas Mirjam Nikolai kolmikduubel 19p, 10lp, 10rs.

Tartu Ülikool võitis avaveerandi 17:7, ent Noortekoondis tuli teisel veerandil algul lähemale (TÜ edu 19:15), poolaja lõpuks sai Tartu aga siiski taas vahe venitatud 12 silmale – 32:20. Seejuures seerias esmakordselt domineeris Tartu lauas – poolaajaks koguni 22-10, pallikaotused 2-8, korvisöödud 9-4.

Kolmandal veerandil murdus Audentes lõplikult. Tartu rünnak ja söödumäng oli märksa mitmekülgsem, Audentese rünnak paraku ei toimunud. Ja kui kaugelt üldse punkte ei tule, saab mängida võrdselt vast ehk siis, kui vastas on võistkond, kes samuti kaugelt üldse ei taba. Mida aga ei saa öelda Tartu kohta, kes tabas seitse kaugviset.

Kui Janeli Lilleallik oli viinud 27. minutil TÜ juhtima 51:28, hakkas pilt klaariks saama ja Korpalliliidu juhtkond eesotsas presidedi Jüri Ratase ja peasekretäri Keio Kuhiga võisid hakata kinganinasid poleerima. Tõsi, Noorteoondisele tuleb au anda, neljandal veerandil võideldi lõpuni (vahe korraks noorte poolt vaadates 41:57) ja pall nende käes…,

Aga imet ei juhtunud. Nagu tänane üks kangelasi Mirjam Nikolai, TÜ liider, enne mängu ütles: „Alustuseks tuleb visked sisse visata! Ja mängida võistkondlikumalt. Eks võidab see, kes täna rohkem pingutada jaksab.“ Need sõnad pidasidki paika.

Tartu jaksas, tahtis ja vajas seda võitu lõppkokkuvõttes ja tänase pildi järgi rohkem. Audentes rabistas palju rünnakuid ära (18 pallikaotust) – kas närvilisusest või Tartu agressiivsest kaitsest, emba-kumba. Ka oli Noortekoondise liider Kadri-Ann Lass täna eelmistest esitustest mõnevõrra kahvatum – tal lasti teha poole vähem viskeid kui muidu.

Kolmikduubliga hakkama saanud Mirjam Nikolai sõnas: „Kolmas koht oligi hooajaks maksimumeesmärk. Finaali eil ju väga asja ei olnud. Täna kõik tahtsid, võitlesid ja lootsid – näitasime väga head mängu.“ Treener Timo Oja lisas, et teisest mängust, mida vahepeal hoolega vaadati, oli tehtud piisavalt järeldusi.

Jaanus Levkoi, Noortekoondise poolt: „Eks me ikka soovisime pronksi. Aga tugevam oli parem täna. Ütleme nii, et Tartu pani oma trumbid lauale. Mirjam ja Janeli olid liidrite väärilised ja nendega me täna hakkama ei saanud. Kui rääkida mänguks valmisolekust, siis tagasihoidlikkus lahtiste pallide eest võitlemisel on noortele Eesti tüdrukutele omane, vanemad „tüdrukud“ oskavad olla nahaalsemad, natuke nügida, lükata, nii nagu see asi käib…“

Võistkondlikult: TÜ võitis laua 39-29, korvisöödud 17-10, pallikaotused 7-18, vaheltlõiked 11-4. Kahepunktivisked 44 vs 35 %, kolmesed 24 vs 25 % (29/7 vs 4/1), vv 67 vs 83 %.

Individuaalselt: Mirjam Nikolai 19+10+10+2vl (null pallikaotust, visked 12/7 + vv 3/3), Janeli Lilleallik 16+2+2, Nele Laurimaa 14+5lp (18/7), Kadri Uiga 8+10+2, Kaiti Vassiljeva 8+3rs. Uiga tegi mängu lõpus põlvele kõvasti haiget, vigastuse tõsidus selgub lähiajal.

Noortekoondise poolel: Marie Roosalu 15+11+2 (15/6), Kadri-Ann Lass 10+5+3 (10/5), Sandra Tael 7 p, Kai-Brith Kalda 2+8lp. Kindlasti andis pronksiseerias tunda eesliini ühe liidri Mariann Adelberti puudumine.