Tartu Ülikool võitis ülekaalukalt EASL-i aastapäevaturniiri!

Eesti Akadeemilise Spordiliidul täitus 2017. aasta 15. jaanuaril 25. tegevusaasta ja juubeliaasta avaürituseks oli traditsiooniline EASL aastapäeva turniir kõrgkoolide õppejõududele ja töötajatele, millest võtsid osa ka üliõpilasspordi toetajad teistest organisatsioonidest. Kokku oli võistlemas viisteist esindust kuuel erineval spordialal.

Võistlused toimusid reedel, 13. jaanuaril Tartu Ülikooli Spordihoones ja seekordsete võõrustajatena ei näidatud külaliste suhes üles mingit halastust –  üldarvestuse võidukarikas oli kindlasti nõusd taas koju tuua ning eesmärk sai täidetud. Tartu Ülikool oli sel aastal edukaim meeste ja naiste korvpallis, naiste võrkpallis, males, korvpalli vabavisetes ja lauatennises. Üldarvestuse teine ja kolmas koht kuulusid vastavalt Tartu Tervishoiu Kõrgkool ning Tallinna Linnavalitsus.

korvpallinaiskond

TÜ korvpallinaiskond võistlushoos

Meeste korvpalli finaalis alistas Tartu Ülikool 55:19 Tallinna Tehnikaülikooli. Naiste korvpallis oli registreeritud kaks võistkonda, mis pidasid omavahel kaks kohtumist – neist võrdse arvu võitude puhul kaalukam teine. Selle reegli kasutamist ka vaja läks, kuna esimeses kohtumises võttis Tartu Tervishoiu Kõrgkool TÜ ees napi paremuse, teise mängu ajaks oli kodunaiskond aga käe hästi lahti visanud ning võttis ülekaaluka paremusega ka ala üldvõidu. Naiste võrkpallis sai samade kõrgkoolide paari finaalis raske 2:1 võidu TÜ naiskond.

naistev6rkpall

TÜ võrkpallinaiskond

Korvpalli vabavisete meeste arvestuses pani 25 tabamusega oma paremuse maksma TÜ esindaja Joosep Toome, kellele järgnesid 23 korviga Mario Luik (Tartu Linnavalitsus) ning Erik Luts ja Vjachelsav Botškarjov (mõlemad Tallinna Linnavalitsus) 23 korviga.

Maletajaid asus võistlustulle kakskümmend. Turniiril peeti Šveitsi süsteemis seitse vooru. Ehkki üksikarvestuses jäi Tartu Ülikooli esindav Siim Kanep hõbedale, õnnestus võistkondlikus arvestuses võtta napp üldvõit Tallinna Tehnikaülikooli ja Haridus- ja Teadusministeeriumi ees. Sõideergomeetrite võistluses oli naiste üldarvestuse kindel võitja Kaisa Pajusalu, tema järel Renne Meriko (SKA) ja Maire Auots (TTHKK). Ka lauatennises tõid tulemuste osas ülikooli kastanid tulest välja eelkõige naised, kellel õnnestus kindlustada I ja III koht – need teenisid vastavalt välja Getter Põru ning Viktoria Kirpu. Teisel kohal nende vahel Tallinna Linnavalitsuse esindaja Merje Aas.

peepp2ll

TÜ esindaja Peep Päll

Õhtusel pidulikul lõpetamisel Ahhaa teaduskeskuse Newtoni kohvikus said auhindadega pärjatud nii alade võitjad kui ka turniiri üldvõitja, Tartu Ülikooli nimel võttis karika vastu TÜ ASK juhatuse esimees Harry Lemberg.

IMG_5756

EASLi president Ants Veetõusme ning TÜ ASK juhatuse esimees Harry Lemberg. Foto: Tartu Ülikool

EASL autasustas ka eelmise spordiaasta parimaid ning nende parim üliõpilassportlane tuli samuti Tartu Ülikoolist – Daisy Kudre, suusaorienteerumine!

Suur tänu Eesti Akadeemilisele Spordiliidule üritust korraldamast! Klubi tänab omalt poolt kindlasti kõiki osalejaid, kes oma reede sportlikult veeta otsustasid ning lisatänu ka Tartu Ülikooli esindajatele – oma osa üldvõidus oli igaühel teist.

Rohkem pilte Eesti Akadeemilise Spordiliidu Facebookilehel.

EASL-i pressiteade.