Edasi sisuni

Tartu Ülikooli Akadeemiline Spordiklubi tunnustas oma parimaid

Spordiklubi traditsiooniline tänuõhtu toimus seekord Jakobi 5 asuvas ajaloolises spordihoones. Majas, mis on väga pikalt olnud Eesti akadeemilise spordiõppe nurgakiviks ja üheks olulisemaks spordimajaks Eesti, Tartu linna ning Tartu Ülikooli spordialases tegevus. Tulevikus  hakkab selles hoones olema muu tegevus ning ülikooli akadeemiline spordiõpe ja spordialane tegevus toimub vähem kui aasta uuenenud Ujula 4 tänava spordikompleksis.

Spordiklubi juhatuse esimees Harry Lemberg tõdes oma avakõnes, et Tartu Ülikooli tudeng on sportlik, kehaliselt aktiivne ja tahab sportida. Sport on tudengitele  üliõpilaselu üheks oluliseks osaks. Sellel aastal valmiv uus  multifunktsionaalne spordihall ja kogu uuenev Ujula 4   spordikompleks annab Tartu Ülikooli akadeemilisele  spordiõppele ning sportlaste tegevusele olulist  lisaväärtust.    

Tartu  abilinnapea Madis Lepajõe ja Eesti Akadeemilise Spordiliidu president  Ants Veetõusme rõhutasid oma tervituskõnedes Tartu Ülikooli ja spordiklubi suurt tähtsust Tartu linna spordielu  ja Eesti üliõpilaspordi arendamisel ning  hariduse ja spordi ühendamisel. See annab Tartu Ülikooli õppima tulnud tippsportlastele võimaluse ühendada akadeemilise õppe tipptasemel sporditegemisega.

Klubi valis aasta parimad nii spordialade lõikes eraldi kui ka kogu klubi arvestuses. Aasta naissportlaseks valiti Grit Šadeiko, kelle möödunudaastasteks saavutusteks oli Eesti rekord 7- võistluses, tulemusega 6280 punkti. Lisaks saavutas Grit Londoni MM-il 13. koha.

Aasta meessportlase valimine oli see aasta erilisem. Valiti lausa kaks parimat. Auhinnaga pärjati sõudjad Karl August Ruusalepp ja Joonatan Kama, kes saavutasid sõudmise U23 EM-il neljapaadis hõbemedali. Aasta parim treener Priit Purge usub, et neist poistest kuuleme me veel.

Aasta nooreks naissportlaseks kuulutati kergejõustiklane Piibe-Kirke Aljas, kes osales U18 kergejõustiku MM-il ning saavutas 400m tõkkejooksus 11. koha. Lisaks aitas ta Eesti koondisel tuua Balti Matšilt 2 teist kohta- 400m jooksus ja 400m tõkkejooksus. Piibe-Kirke treener, Anne Mägi, valiti ka aasta noortetreeneriks, kelle all treenib üle saja noore alates seitsmendast eluaastast.

Aasta nooreks meesportlaseks valiti korvpallur Hendrik Eelmäe, kes on ennast hooajal 2017/2018 mänginud Tartu Ülikooli korvpallimeeskonna tähtsaks lüliks. Hendrik paistis silma ka Tallinnas toimunud U18 Euroopa meistrivõistlustel, kus oli koondise üks resultatiivseimaid mängijaid.

Klubi parimad sportlased alade kaupa (sportlane/treener):

SULGPALL

Hannaliina Piho / Heiki Sorge

Raul Käsner / Heiki Sorge

KORVPALL

Anna Gret Asi / Kaire Asi ja Toomas Liivak

Tanel Sokk / Toomas Kandimaa

MAADLUS

Anette Traks / Jarek Lätt

Vahur Steinberg / Jarek Lätt

KERGEJÕUSTIK

Grit Šadeiko / Taivo ja Anne Mägi

Rasmus Mägi / Taivo ja Anne Mägi

 VÕRKPALL

Kertti Külm / Andrei Ojamets

AERUTAMINE

Eve Külasalu / Koit Põder

Joosep Karlon / Koit Põder

KULTURISM

Õnnela Raudsepp / Silvar Rückenberg

Siim Savisaar / Silvar Rückenberg

POKS

Elin Soomets / Hannes Tamm

Hendrik Kont / Hannes Tamm

JALGRATTASPORT

Tea Lang

Caspar Austa

JÕUTÕSTMINE

Karoliina Kase

Elar Kraav

SÕUDMINE

Karl August Ruusalepp / Priit Purge

Joonatan Kama / Priit Purge

KÄSIPALL

Klaus Peeter Rüütli / Priit Allikivi

TÜ ÜLIÕPILASSPORTLANE

Juhan Mettis, judo