Tartu Ülikooli meeskond saavutas üliõpilaste meistrivõistlustel korvpallis pronksmedali

Tallinnas TTÜ Spordihoones peeti pühapäeval 6. novembril 2016. a üliõpilaste meistrivõistlused korvpallis. Meistritiitleid läksid kaitsma Tartu Ülikooli võistkonnad.

Alagrupi mängud algasid Tartu Ülikooli meeskonnale hästi ja võideti alagrupis I koht. Poolfinaalis sai võidu Tallinna Ülikool, kes alistas Tartu Ülikooli ühe punktiga 42:41. Kolmanda koha mängus kohtusid Tartu Ülikool ja Tallinna Tehnikakõrgkool. Selles mängus panid Tartu Ülikooli mängijad oma paremuse algul maksvusele ja võitsid poolaja 34:20, kuid teisel poolajal tuli Tallinna Tehnikakõrgkool järele ja kaks minutit enne lõppu olid taga vaid ühe punktiga 47:48. Lõpus suutsid siiski tartlased kindlamalt tegutseda, kuid viis sekundit enne lõppu oli seis 51:49 ja pall tehnikakõrgkooli palluritel, kuid lõpuvilega tehtud vise ei tabanud korvi. Seega võit 51:49 ja pronksmedalid Tartu Ülikoolile. Finaalis kohtusid Tallinna Ülikool ja Eesti Maaülikool. Lõpusireen fikseeris Eesti Maaülikooli võidu 58:48.

Tartu Ülikooli meeskond mängis koosseisus Rene Sepp, Ott Sellis, Ralf Tambets, Martin Liba, Sten Lillemägi, Ako Tõnissoo ja Lennar Laasik. Palju õnne!

TÜ naiskond sel aastal ootamatutel põhjustel oma tiitlit kaitsma minna ei saanud. Naistest tuli selle aasta üliõpilasmeistriks Eesti Maaülikooli naiskond, kes kahes mängus oli kindlalt parem Sisekaitseakadeemia naiskonnast.

www.easl.ee