Edasi sisuni

Tartu Ülikooli töötajate talispordipäev

11. veebruaril toimus Tähtvere Spordipargis juba traditsiooniline Tartu Ülikooli töötajate perespordipäev. Heatujulisi sportlikke osalejaid oli kokku tulnud üle saja! Koos tehti soojendusvõimlemist, osaleti uisu- ja suusatreeningutel, söödi sooja suppi ja käidi saunas. Tunnustati kõige sportlikumat üksust, milleks tänavu oli turundus- ja kommunikatsiooniosakond. TÜ turunduse- ja kommunikatsiooniosakonna töötajad hindavad sportlikke eluviise ja lähtuvad põhimõttest „Terves kehas terve vaim“. Sealsed töötajad harrastavad mitmeid erinevaid spordialasid (suusatamine, jooksmine, sõudmine, sulgpall, korvpall, tennis, matkamine, ujumine, rulluisutamine jne). 

Kõige sportlikuma naistöötaja tiitli pälvis peremeditsiini ja rahvatervishoiu instituudi juhataja Ruth Kalda. Prof. Kalda on öelnud, et vaimset tööd innuga ja hästi teha, peab füüsiliselt heas vormis olema. Ruth on jooksnud läbi 32 maratoni, kusjuures maratonitreeningutega alustas ta alles 13 aastat tagasi, hilistes neljakümnendates. Ruth Kalda sõnul ei ole jooksmine raske treening, vaid väga meeldiv ja igapäeva vaimsele tööle vaheldust pakkuv tegevus. Prof. Kaldal on mitmeid rolle – õppejõud, teadlane, perearst, maratonijooksja jne. Kõik toimetused teostuvad pühendunult, mis nõuab väga head planeerimist, et ühildada sport, isiklik elu ja töö. Ruth ja tema sportlik eluviis on kolleegidele heaks eeskujuks ja motivatsiooniks.  

Eripreemia kolleegide inspireerimise eest sai Liina Malva (haridusteaduste instituudi nooremteadur). Liina jookseb, suusatab, ujub, sõidab rattaga, rulluisutab ja -suusatab, matkab ja käib jõusaalis, aga sama aktiivne on ta kaastöötajate sportima kaasamises. Liina organiseeritud on igareedesed ujumistunnid Auras. Eelmise aasta Tartu sügisjooksul osales Liina utsitamisel kokku viis inimest õpetaja- ja kõrghariduse keskusest, läbides kokku 71,1 kilomeetrit ning püstitades kamba peale kokku viis uut isiklikku rekordit. Liina eestvedamisel tuleb keskuse töötajatel igale väljasõidule kaasa võtta ka spordiriided ning pärast väljasõitu annab Liina ka alati tulemustest aru. Näiteks eelmise aasta aprillis toimunud kirjutamislaagri saldosse koguti kokku 32 lehekülge teksti, 21 analüüsitud artiklit, ühe postri, ühe artikli abstrakti, kümneid jooksukilomeetreid ning lõpmatu arv kätekõverdusi ja kõhulihaseid.

Siit saab fotosid: http://www.uttv.ee/fotod#id_galerii=11384