TÜ alistas kaheksapaatide lahingus TalTechi

Pühapäeval, 28. aprillil toimus Emajõel traditsiooniline sõudmise ülikoolidevaheline kaheksapaatide võistlus.

Pika traditsiooniga võistlusel on 16 korda mõõtu võtnud Tartu Ülikool ja Eesti Maaülikool, seis on 10: 6 Tartu Ülikooli kasuks. Kuna Maaülikoolil pole viimastel aastatel paatkonda välja panna olnud, siis on olnud Tartu Ülikooli vastaseks Tallinna Tehnikaülikool. Kahel esimesel aastal viisid tipikad võidukarika koju, kuid eelmisel aastal õnnestus tartlastel tuua karikas taas tagasi Tartusse. Ka sel aastal võitis tulise mõõduvõtu Tartu Ülikool ja seega on TalTechiga nüüd üldseis viigis 2:2.

Paatkondadesse kuulusid:

Tartu Ülikool: Johann Poolak, Joonatan Kama, Martin Kivilo, Martin Rahuoja, Nikita Konstantinov, Rain Laidma, Rasmus Tensing, Karl-August Ruusalepp. Roolis Janika Tähnas.

Tallinna Tehnikaülikool: Arnold Sanglepp, Elar Loot, Andres Nöps, Kermo Randmäe, Ander Koppel, Rain Harjus, Margus Kodasma, Oskar Kuzmin. Roolis Liisa Aunapuu.

Võistluste korraldas Tartu Ülikooli Akadeemilise Spordiklubi sõudmistreener Priit Purge.